Dr. Sean Kingsley szerint Srivijaya egy “vízi világ” volt, egy igazi Atlantisz!
A helyi halászok által az indonéz Musi folyóban felfedezett csodálatos ősi kincsek egy nagy régészeti és történelmi kaland kezdetét jelenthetik.
A leletek a Srivijaya civilizációtól származnak, egy hatalmas királyságból a 7. és 13. század között, amely titokzatosan eltűnt egy évszázaddal később. A tudósok most azt sugallják, hogy a helyszínen talált leletek bizonyítékot szolgáltatnak a legendás indonéz királyságról, amely a kincseiről híres aranyszigetként ismert.
A megdöbbentő műtárgyak között találhatók csodálatos drágakövek, arany szertartási gyűrűk, érmék, bronz szerzetesi harangok, valamint a 8. századból származó, ékszerekkel kirakott, életnagyságú Buddha-szobor.
Okkal feltételezhetjük, hogy ezek az ősi tárgyak az eltűnt Srivijaya civilizációhoz tartoztak.
“Az elmúlt öt évben rendkívüli dolgok történtek,” – mondta Dr. Sean Kingsley brit tengeri régész.
“Minden korszakból származó érmék, arany és buddhista szobrok, drágakövek, mindenféle dolog került elő, amiről a ‘Szindbád a tengerészben’ olvashatunk, és azt gondolhatjuk, hogy kitalálták, ám igazából valóságos.”
-írja az ÚjVilágtudat.
Dr. Sean Kingsley szerint Srivijaya egy “vízi világ” volt, emberei úgy éltek a folyón, mint a modern csónakosok, ahogyan az ókori szövegek is rögzítik:
“Amikor a civilizáció véget ért, faházaik, palotáik és templomaik kincseikkel együtt elsüllyedtek.”
Sok képzett víz alatti régész és nagy felfedező kereste Srivijaya-t Thaiföldön és Indiában, de mindegyik kudarcot vallott.
“Még Palembangban, a letűnt királyság hagyományos helyén sem sikerült a régészeknek annyi kerámiát találniuk, hogy akár egy kis faluval is büszkélkedhessenek. Srivijaya, az utolsó hatalmas elveszett királyság a Földön, amely féltve őrizte titkait,” – mondta Dr. Kingsley.
A helyi halászok felfedezésével mostanra minden megváltozott, és a tudósok új fejezetet nyithatnak Indonézia történetében.
Dr. Kingley kutatásai a témában az általa is szerkesztett Wreckwatch magazin őszi számában jelentek meg.
Ezt írta: “A sekély vízből csillogó arany és ékszerek bukkantak fel, amelyek e leggazdagabb királysághoz illettek – a kereskedelem eszközeitől és a hadi fegyverektől a vallási ereklyékig minden.
Az elveszett templomokból és istentiszteleti helyekről bronz és arany buddhista figurák, bronz templomajtó-kopogtatók Kali démoni arcával, a hindu legendában Rahu mitikus fejével bukkantak fel, aki az óceánokat felkavarva a halhatatlanság elixírjét készítette el.
A szerzetesek bronz harangjai és arany szertartási gyűrűi rubinokkal vannak kirakva, és négyágú arany vadzsra jogarokkal, a villám hindu szimbólumával, az istenség választott fegyverével díszítették.
Gyönyörű arany kardfogantyúk díszíthették a királyi udvarhölgyek oldalát, míg bronz tükrök és aranygyűrűk százai, sok rejtélyes betűvel, figurákkal és szimbólumokkal ellátott fülbevalók és arany nyakláncgyöngyök elevenítik fel a kereskedő arisztokrácia mindennapi pompáját.”
“Több mint 300 éven keresztül Srivijaya uralkodói uralták a Közel-Kelet és a császári Kína közötti kereskedelmi útvonalakat,” – jegyezte meg a régész.
“A Srivijaya királyság a kor legkiválóbb termékeinek nemzetközi kereszteződésévé vált. Uralkodói legendás vagyont halmoztak fel.”
A Srivijaya királyság nagyon óvta csodálatos kincseit, féltve őrizte az értékes tárgyakat.
A Srivijaya királyság összeomlásának oka ismeretlen, de Dr. Kingley azt sugallja, hogy a birodalmat Indonézia kitörő vulkánjai temették el, és hasonló sorsra jutott, mint Pompeii.
A víz alatti tárgyakat meg kell vizsgálni, és remélhetőleg fényt deríthetnek a Srivijaya királyságra és annak eltűnésére.
Forrás: ÚjVilágtudat