Ez lehet az a járvány, amitől Bill Gates is óvva intett?
Itt a halálos kórokozó, ami 50%-os halálozással bír, és nem lesz ellene vakcina!
A Nipah-vírus virológusok szerint újabb pandémiát indíthat el, jóval magasabb halálozással, mint amivel most a covid rendelkezik.
Az is bizonyos, hogyha elszabadul, akkor a covidot, de az emberiség egy jelentős részét is leradírozhatja a Földről.
Az indiai Kerala tartományban nemrégiben egy 12 éves fiú vesztette életét Nipah-vírus okozta fertőzésben, amiről eddig sokan még csak nem is hallottak. A denevérekben élő, tudományos nevén Nipah henipavirus képes más állatok mellett az embert is megfertőzni.
És egyre több ilyen eset van.
Egyelőre ezek állatról emberre ugrási “kísérletek” a kórokozó oldaláról.
Azonban ha megtörténik az emberről emberre ugrás, és a vírus szert tesz a gyors terjedési képességre, mint a covid, akkor halálos veszélyt jelentene az emberi civilizációra.
Az AstraZeneca tudósa szerint ez egy időzített bomba, mert mnem az a kérdés, hogy ez megtörténik-e, hanem az hogy mikor.
Talán a következő években, de lehet hogy már a jövő hónapban, vagy talán már most is zajlik kisebb populációkban a terjedés.
A Nipah-fertőzöttek mintegy 70%-a meghal, mondja az infektológus Stephen Luby.
Maga a túlélés is maradandó kínokkal jár a hosszan tartó következmények, például „makacs, visszatérő rángógörcsök, a személyiségben mutatkozó változások” miatt – derül ki az amerikai Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ (Centers for Disease Control and Prevention) adataiból.
Az említettek és egyéb okok miatt is, az Egészségügyi Világszervezet az aggodalomra okot adó vírusok (virus of concern = VoC) kategóriájába sorolta, és szakértők sürgetik a vírusra vonatkozó szigorú megfigyelést és a további kutatásokat.
Napjainkban, amikor egy nagyon fertőzőképes légúti vírus, a SARS-CoV-2 koronavírus veszélyes variánsa okoz gondot az emberiségnek, még a Nipah-vírus is aggodalomra adhat okot.
„Minden alkalommal, amikor valaki megfertőződik, a vírus olyan közegben van, amiben módja nyílik az emberek megfertőzéséhez való sikeresebb adaptációra.
Ez pedig azzal a kockázattal jár, hogy létrejöhet egy új törzs, amely hatékonyabban jut át egyik gazdaszervezetből a másikba, pusztító kitörést idézve elő.” – Mára pedig sajnos megtanulhattuk, hogy a vírusok mutálódnak. És amikor mutálódnak, újabb gondokat jelentenek.
Ráadásul a Nipah ellen nincs vakcina, és egy jó ideig nem lesz lesz, mivel nem áll nagy ismeretanyag mögötte, mint mondjuk a koronavírusok mögött…