Nők ezreit törték meg, és művelték velük a legelképzelhetetlenebb dolgokat.
A kazár maffia is különb annál, mint ahogyan a Vatikán emberei ténykedtek itt és bántak a nőkkel.
Kétségeid se legyenek felől, hogy mire a végére érsz az itt felsorolt történelmileg igazolt tényeknek, ki fogsz ábrándulni a Vatikán “áldásos” tevékenységéből…
Hallottatok már ezekről a különös mosodákról? Valódi rémálom, ami bennük zajlott, de tényleg.
Arról van szó, hogy a Vatikán itt követte el a legborzalmasabb bűnöket, amiket csak ártatlan, kiszolgáltatott nők ellen el lehet követni.
Nem véletlen, hogy bár az eset 1993-ban került napvilágra, azóta is szégyenkeznek miatta a pápák és a Vatikán próbálja minél mélyebbre temetni ezt a sötét múltat…
Az egész botrány úgy robbant ki, hogy a dublini egyház eladta az egyik ingatlant.
Azt, amelyiknél eredetileg egy Magdolna-mosoda működött. itt találták meg aztán az új tulajok 155 nő földi maradványait, csontvázait, halomsírokban, jelöletlenül.
Ekkor kezdőtött a mosodák mögötti igazság kivizsgálása, mert az újságírók és a hatóságok gyanították, hogy nem egyedi esetről volt szó.
És milyne igazuk volt….
A vizsgálat által felszínre hozott legsúlyosabb vád, hogy a mosodákban dolgoztatott nők bizonytalanságban, elszigeteltségben és félelemben éltek, és ez egy életre szóló stigma maradt rajtuk.
A katolikus fenntartású házak Írországban szorosan együttműködtek az állami-városi hatóságokkal, fegyintézetekként is szolgáltak.
Sajnálatos, hogy az állam is nyakig benne volt a történetben, ugyanis anyagilag rendkívül előnyös szerződéseket kötött a mosodákkal – kórházaknak, szállodáknak, éttermeknek, sőt a fegyveres erőknek dolgoztak –, a dolgozók nem részesültek fizetésben, és az intézmények nem tettek eleget a társadalombiztosítással kapcsolatos előírásoknak sem.
legalább TÍZEZER nő halt meg ezen mosodák falai között.
A Vatikán dublini “szárnya”, szervezete mindenképpen tudott ezekről a dolgokról.
Ezeket a nőket testileg és lelkileg is zaklatták, kihasználták, sőt, egyes túlélők elbeszélései szerint időnként meg is kínozták őket.
Gyakran verték őket, de olyan is előfordult, hogy megostorozták, korbácsolták őket, vagy letépkedték a körmeiket.
A túlélők ügyvédei nem sok sikerrel jártak Írországban, a hatóságok ugyanis mosták kezeiket arra hivatkozva, hogy a mosodák a hatáskörükön kívül voltak, mert magánvállalkozásokként működtek.
Így keveredett még inkább bele az egészbe a Vatikán.
Végül az ENSZ segítsége és nemzetközi figyelem, nyomás kellett ahhoz, hogy a Magdolna-mosodák ügyére fény derüljön és megtörténhessen az igazságszolgáltatás.