A tudósok állítása szerint a vírus a probléma kisebbik része.
A vírus valami olyasmit váltott ugyan is ki az emberiségből, ami magával vont egy olyan láncreakciót, ami összeomlaszthatja a jelenleg ismert világunkat.
Az emberiség elvesztette a kontrollt a koronavírus-járvány felett, az elmúlt napokban megjelent hírek egy második hullámról, gazdasági világválságról és mélyülő nagyhatalmi rivalizálásról számolnak be.
A vírus valamit elindított a világban.
Valami olyat, amire nem volt felkészülve a társadalom és remekül mutatta meg, hogy az emberiség gyakorlatilag a végletekig megosztott.
Bár eleinte a nagy trendhullám miatt mindenki csatlakozott a közös, helyzetjobbító akciókhoz, jöttek-mentek a felajánlások, önkéntes segítségek…stb., mára már az egymásra való ujjal mutogatás és a felelősök keresése zajlik.
Kína gyakorlatilag bűnbaknak van kikiáltva, miközben teljesen leiskolázta az ENSZ-t, kijátszva a WHO vizsgálatait azzal, hogy kvázi lefizette őket 2 milliárd dollárnyi támogatással.
Az USA még most is csak néz, mint egy béna kacsa…
Eközben azonban a tudósok arra figyelmeztetnek már egy ideje, hogy a vírus maga csak egy “illúzió volt”, szemfényvesztés.
Persze veszélyes a maga nemében, mint amilyen veszéllyel más, súlyosabb influenza járványok járnak a rizikócsoportok számára.
De maga a vírus sokkal több kárt tesz az emberek lelkében a mögötte kullogó brutális gazdasági válság és politikai földcsuszamlás nyomán.
Az emberiségnek tehát nemhogy legyőzni nem sikerült a természetet, de egyelőre még a betegség terjedésének ellenőrzésére sem képes.
Egymásnak ellentmondó stratégiákat követnek országok, a kölcsönös bizalmatlanság pedig emberéleteket követel.
Washington a WHO-t és Kínát okolja a járvány elszabadulásáért, az amerikai álláspont szerint a két fél összejátszott és információkat titkolt el. Donald Trump amerikai elnök szerint a politikai részrehajlás emberéleteket követelt, ezért a napokban már felvetette, hogy országa kilép az Egészségügyi Világszervezetből.
Eközben Kínában is visszatért a kór.
Aligha van olyan vezető a világon, aki őszig pontos stratégiával rendelkezne.
Kínában újabb járványügyi korlátozásokat kellett bevezetni, miután másfél hónappal az utolsó vesztegzár feloldása után egy északkeleti tartományban ismét felütötte a fejét a kór.
Miközben a szabadságjogaiért, gazdaságáért aggódó fejlett világ inkább vállalja az idősöket fenyegető járvány elszabadulását, a Föld déli féltekéjére csak most érkezett meg a koronavírus.
Brazíliában már közel háromszázezer fertőzöttet regisztráltak, a szomszédos Chilében pedig a hadseregnek kellett beavatkoznia a járvány miatt elindult fosztogatási hullámok miatt.
Az ismert, eddig uralkodó világrend összeomlóban van.
Olyan ez az egész, mintha az emberiség tényleg vesztésre állna a vírussal szemben.
Legalábbis abban a tekintetben, hogy a régi világot már így sem, úgy sem hozhatjuk vissza, akár belátjuk ezt, akár nem…