Már minden nemzet atomháborúra készül?
Az USA nélkül Ukrajna bukik
Az USA egyre fárad ebben a háborúban és már többször felmerült, hogy végleg megvonnák a támogatást Ukrajnától.
Az ukrán erőknek további területeket kellene átengedniük Oroszországnak, ha az Egyesült Államok katonai segélye nem érkezik meg hamarosan – figyelmeztetett Volodimir Zelenszkij elnök, aki az amerikai Kongresszushoz intézett felhívásában egy több milliárd dolláros csomag elfogadására szólított fel.
Zelenszkij arra figyelmeztetett, hogy a segély sürgős lenne, és annak hiánya veszélybe sodorhatja Ukrajna nagyvárosait.
„Ha nincs amerikai támogatás, az azt jelenti, hogy nincs légvédelmünk, nincsenek Patriot rakétáink, nincsenek elektronikus hadieszközeink, nincsenek 155 milliméteres tüzérségi lövedékeink”
– mondta a The Washington Postnak egy pénteken megjelent interjúban.
„Ez azt jelenti, hogy visszalépünk, visszavonulunk, lépésről lépésre”.
Donald Tusk: Európa a háború előtti korszakba lépett
A lengyel miniszterelnök szerint Európa egy „háború előtti” korszakba lépett, és arra figyelmeztetett, hogy a kontinens erre nincs felkészülve, ezért sürgette az európai országokat, hogy növeljék a védelmi beruházásokat. Donald Tusk azután beszélt minderről, hogy egy Ukrajnába tartó orosz rakéta megsértette az országa légterét.
Több európai újságnak is adott interjút, amelyben így fogalmazott:
„Nem akarok senkit sem megijeszteni, de a háború már nem a múltban létező fogalom. Ez a valóság, és több mint két évvel ezelőtt kezdődött.”
Szerinte a következő két év mindent eldönt, mert „a második világháború vége óta a legkritikusabb időszakot éljük”. Ami a legaggasztóbb, hogy „szó szerint bármilyen forgatókönyv lehetséges”
– mondta.
„Tudom, hogy ez lesújtóan hangzik, különösen a fiatalabb generáció tagjai számára, de mentálisan hozzá kell szoknunk egy új korszak eljöveteléhez. A háború előtti korszakéra”
– jelentette ki.
Az amerikaiak többsége világháborúra készül
Az amerikaiak többsége szerint tíz éven belül kitör a harmadik világháború, valamint úgy vélik, Ukrajna Amerika szövetségesei közé tartozik.
Mindezt a YouGov nemzetközi platform által végzett szociológiai felmérés eredményeire alapozzák, írják.
A legtöbben nem gondolják, hogy önként jelentkeznének katonai vagy akár nem harci szerepvállalásra, ha az Egyesült Államok részt venne a világháborúban.
A kérdésre tehát, hogy számítanak-e arra, hogy
a következő 10 évben kitör egy világháború, az amerikaiak 61 százaléka válaszolt igennel, míg 22 százalék nagyon valószínűnek, 39 százalék pedig meglehetősen valószínűnek nevezte egy ilyen lehetőség bekövetkeztét.