Megkongatták a tudósok a vészharangot, nagyon nagy a baj…
Tényleg nagy a baj, a legnagyobbak szólaltak fel
Tudósok és technológiai vezetők kedden közös nyilatkozatban jelentették ki, hogy a mesterséges intelligencia olyan mértékű kihalási kockázatot jelent az emberiség számára, mint a világjárványok vagy az atomháború.
Az aláírók között voltak a ChatGPT vezetői is.
Több mint háromszázötven ember – köztük a ChatGPT, az OpenAI és a Google vezetői – írta alá azt a Center for AI Safety nevű szervezet által kiadott nyilatkozatot, melynek célja a mesterséges intelligencia (MI) kockázatainak csökkentése.
A mesterséges intelligencia jelentette kihalási kockázat mérséklését globális prioritásként kell kezelni más társadalmi szintű kockázatokkal, mint a világjárványok és az atomháború
– fogalmazott a szervezet.
Valódi kockázattal néz szembe az emberiség
A nyilatkozat szerint a nyilvánosság ugyan elismeri a mesterséges intelligencia kockázatait, ugyanakkor még több vitára lenne szükség a témával kapcsolatban.
Az aláírók azt is el szeretnék érni, hogy „közismertté váljanak azok a szakértők és közéleti személyiségek, akik szintén komolyan veszik a fejlett mesterséges intelligencia néhány legsúlyosabb kockázatát”.
Az MI-szakértők és technológiai vezetők – köztük Elon Musk – márciusban már aláírtak egy levelet, amelyben felszólították a mesterséges intelligencia fejlesztőit, hogy szüneteltessék a technológián végzett munkájukat.
Mint mondták, egy legalább hat hónapos moratórium időt adna az iparágnak arra, hogy biztonsági szabványokat állítson fel és megfékezze a legkockázatosabb MI-technológiákban rejlő ártalmakat.
Öntudatra ébredő Skynet? Nem ez a legnagyobb gond de ez sem kizárt
Kevésbé valószínű, hogy egy a Terminátor filmekben látott rendszer öntudatra ébredjen, ugyanakkor az nem kizárt, hogy óriási károkat fog előidézni az egyre tudatosabbá váló mesterséges intelligencia.
Egy olyan globális társadalmi összeomlást tud ugyan is előidézni, amire valóban nincs felkészülve az emberiség.