Szinte semmilyen történelmi adat nem maradt fenn a különös, sokezer éves barlangrendszerről, melyet mesterségesen vájtak ki és hozhattak létre.
Hogy kik…?
Ez egy még nagyobb rejtély, amivel a mainstream régészet sem tud elszámolni…
Shiyan Beicun falu közelében, Kína Csöcsiang tartományának mélyén találhatók a Longyou-barlangok.
Ezek a barlangok évezredeken át felfedezetlenül maradtak, mígnem egy ember úgy döntött, hogy teszteli a helyi legenda érvényességét.
A helyi tavak feneketlen mélységéről szóló mítoszok az emberi emlékezet legtávolabbi idejébe nyúlnak vissza.
Egy férfi úgy döntött, hogy ezt a mítoszt végre próbára kell tenni, ezért összefogott másokkal a közösségéből, és vettek egy nagy hidraulikus szivattyút. 17 napos szivattyúzás után a férfi elképesztő méretű, kézzel ásott barlangokat fedezett fel a tavak alatt.
A barlangokat tömör aleurolitba vésték, barlangonként körülbelül 30 méteres mélységben. Ezek a barlangok külön helyiségeket, hidakat,
medencéket és csatornákat tartalmaznak, még a falakon is bonyolult faragási nyomok található
A barlangokban faragott oszlopok teszik lehetővé a mennyezet egyenletes megtámasztását. A vésőnyomok a falakon egy sor párhuzamos
vonalban azt jelzik, hogy a kiterjedt barlangokat egy ma még ismeretlen civilizáció kézzel faragta ki.
Jelenleg az egyik barlang nyitva áll a turisták számára. Azért választották ezt a barlangot, mert a Longyou-barlangok közül ez volt a legdíszesebb.
A jelenlegi régészeti kutatások és mérnöki vizsgálatok ellenére a barlangok eredete továbbra is rejtély.
A barlangok körüli rejtélyek közül a legnagyobb talán az, hogyan készültek. Az elszállított kőzet mennyisége 1 millió köbméternek felel meg.
Ha a szakértők figyelembe veszik az akkori eszközökkel megbízott emberek átlagos ásási sebességét, úgy becsülik, hogy a barlangok befejezéséhez
1000 embernek kellett volna 6 éven át, folyamatosan 24 órát dolgoznia.
Ezek a számítások csak azt veszik figyelembe, mennyi időbe telt volna az adott mennyiségű törmelék eltávolítása, azonban nem tartalmazzák a
barlangok kialakításának pontos tervezését.
A szakértőket leginkább az zavarja, hogy ezt a kiterjedt projektet soha nem dokumentálták, és a helyszínen soha nem találtak szerszámokat.
Ez különösen elgondolkodtató, ha figyelembe vesszük, hogy az ókori kínaiak milyen jók voltak a dokumentálásban.
A barlangokkal kapcsolatos másik rejtély a falakon található nyomokban rejlik. Minden falat egyenletes, párhuzamos vésőnyomok borítanak.
Ez a különleges feltárási forma sokkal munkaigényesebb lehetett, mint a nyers ásatás. A szakértők nem biztosak abban, hogy az akkori emberek miért vésték ki kézzel a barlangokat ahelyett, hogy hatékonyabb eszközöket használtak volna.
Az ismeretlen és zavaros létrehozásukon kívül más furcsa rejtélyek is körülveszik a Longyou-barlangokat.
A környéken mély, természetesen előforduló, vízzel teli barlangok találhatók. Amikor ezeket a barlangokat felfedezték, hemzsegtek az élettől és a halaktól.
Amikor a Longyou-barlangokat először szivattyúzták ki, nem találtak életre utaló jeleket, és egyáltalán nem találtak bennük halat.
Lehetséges, hogy ez a rejtély pusztán véletlen, de továbbra is kérdéseket vet fel azzal kapcsolatban, hogy mi tehette mássá az ember alkotta barlangokat.
A barlangok érdekes tulajdonságai miatt a mérnök szakemberek megkérdőjelezik, hogyan tudtak a barlangok gyakorlatilag sértetlenül kitartani ilyen sokáig.
A barlangokon nem látszanak sérülések, törmelékhalmok és szeizmikus mozgások jelei. Mindez annak ellenére, hogy a régió ki van téve a természeti katasztrófáknak.
A barlangok belseje olyan jól megőrzött, hogy olyan, mintha nemrégiben készültek volna.
Forrás: ÚjVilágtudat