Megszólaltak a szakértők, szerintük óriási szerencsénk volt, mert majdnem katasztrófa lett belőle.
Péntek este kilenc körül nagyon fényes tűzgömb robbanásait rögzítették a kamerák.
„2023.03.17. 20:08:48 UT nagyon fényes, háromszor is robbanó zöldes tűzgömb. Az MMT összes kamerája rögzítette, a kép az AMS78 jelű bajai állomásunk felvétele.”
Ez egy olyan földönkívüli objektum volt, mint amilyen néhány évvel ezelőtt, 2013-ban Cseljabinszk felett szétrobbant.
A mostani, Magyarország felett szétrobbanó kozmikus “látogató” is ilyen volt.
Ez magyar idő szerint péntek 21:08 percet jelent.
A tűzgömb pedig olyan meteort, melynek látszó fényessége meghaladja a Vénusz legnagyobb fényességét, ami -4 magnitúdó (jele: mg).
A tűzgömb nem okozott károkat a földön, és örülhetünk, hogy mi, laikusok észre sem vettük.
A 2013 februárjában, az oroszországi Cseljabinszk fölött huszonhárom kilométeres magasságban felrobbant meteoritra minden helyi emlékszik: a nagyjából húsz méter átmérőjűre és 12 ezer tonnára becsült tömegű meteorit a hirosimai atombombánál harmincszor nagyobb erővel semmisült meg, több épület és – főleg az épülettörmelékek miatt – több mint ezer ember sérülését okozva.
A magyar szakértők elmondása szerint szerencsénk volt és sajnos az a helyzet, hogy bármikor újra előfordulhat egy a Cseljabinszknál történtekhez hasonló, vagy egy annál súlyosabb meteorzápor.
A NASA és más szervezetek tudósai évek óta figyelmeztetnek: gyakran csak pár nappal az érkezés előtt vesznek észre űrsziklákat, melyek súrolhatják vagy el is találhatják a Földet.
Számos hír érkezett arról is, hogy UTÓLAG vettek észre Föld-súroló aszteroidákat.