Képes lehetett volna akár „10 ezer ellenséges repülőgépet is elpusztítani 400 km távolságból”.
Azonban a világ kormányai soha nem voltak érdekeltek a békében.
Amikor Tesla erre rájött, az idővel futott versenyt, hogy megsemmisítse a terveket, mielőtt a CIA vagy az oroszok kezére jut.
A sötét ok, amiért soha nem fejezte be a “végzet fegyverét”? Erről bezzeg senki sem beszél!
Nikola Tesla alpavetően a világbéke biztosítása céljából tervezte meg Tesla hírhedt halálsugarát.
A fegyver tervei szerint úgy működött volna, hogy egy vákumkamrában higanyrészecskéket a hangsebesség 48-szorosára gyorsított volna, majd azokat egy sugár formájában kilőtte volna.
Egy ilyen sugárnyaláb Tesla szerint olyan hatalmas energiával bír, hogy képes akár „10 ezer ellenséges repülőgépet is elpusztítani 400 km távolságból.
A halálsugár nevet a sajtó aggatta rá a találmányra, Tesla maga „békesugárként” hivatkozott rá, amely szerinte úgy szolgálna
„mint egy láthatatlan kínai nagy fal, csak egymilliószor áthatolhatatlanabb lenne.”
A részecskefegyver terveit számos kormánynak felajánlotta, köztük az Egyesült Államoknak is.
Végül csak a Szovjetunió mutatott komoly érdeklődést és 25 ezer dollárt fizetett Teslának a fegyver specifikációiért.
Nincs azonban adat arról, hogy valaha is készült volna fegyver a tudós tervei alapján.
Az ugyanis köztudott volt, hogy Tesla háború ellenes volt és bár találmányai egy része fegyverként is használhatóak voltak, ő a köz javára készítette azokat, vagy védelmi célokra.
Amikor Tesla rájött, hogy a “halálsugarat” nem a béke fenntartására akarják használni, hanem háborús célokra, azonnal megindult a versenyfutás az idővel és próbálta megsemmisíteni az összes létező tervrajzot és írást, vagy egyéb dokumentumot a halálsugárról.
Állítólag ugyan sikerrel járt, és évtizedeken át nem kaparintottak meg semmit belőle, sőt, nem jöttek rá a működési elvére sem, azonban a kétezres évektől kezdve az amerikai kormány titokban a szóbeszédek szerint elkezdett egy hasonlót fejleszteni.