Szerinte a módszerével az einsteini fizika szerint létrejöhet egy olyan kapu, amelyen áthaladva egy másik időbe kerülünk.
A témával kapcsolatos állóvizet igyekezett felkavarni az amerikai fizikus, Ronald Mallett, akivel a The Guardian készített interjút, és aki drasztikusan új ötlettel állt elő az időutazás kapcsán.
A Connecticuti Egyetem professzor emeritusát egészen sajátságos, de annál meghatóbb motiváció hajtotta a fizikusi pálya és az idővel kapcsolatos kutatások irányába.
10 éves korában veszítette el szeretett édesapját és ettől kezdve egész életét és kutatói munkáját az időutazás megvalósításának szentelte.
A téma iránti elhivatottságával nincsen egyedül, például a Sydney Egyetemen külön tanszék foglalkozik az időutazással kapcsolatos elméleti és gyakorlati kutatásokkal, de Mallett elmondása szerint egészen más módszerekben gondolkozik, mint pályatársai.
A tudós elmélete szerint egy folyamatosan forgó fénysugarat előállító szerkezet segítségével elméletben lehetséges akkora gravitáció létrehozása, ami által mesterséges fekete lyuk alakulhat ki.
Így pedig az einsteini fizika szerint létrejöhet egy olyan kapu, amelyen áthaladva egy másik időbe kerülünk.
Az ötlet elméletben jól hangzik, de a gyakorlati megvalósítástól még világok választanak el bennünket.
Ráadásul senkit sem szeretnénk elkedvetleníteni, de ezzel a módszerrel az időutazás csak korlátozott formában valósulna meg.
Egyedül abba a pillanatba lehetne visszautazni vele, amikor a készülék segítségével először létrehoztuk a működő időhurkot.
Tehát a dinoszauruszok meglátogatásához valami ennél is fejlettebb módszerre lenne szükségünk.
Ki mit gondol?
Sikerül majd megvalósítani, vagy egy örök álom marad az emberiség számára?