A Biblia egyik legszentségesebb alakja a Jézust megszülő Mária, akinek tisztaságához és jóakaratához kétség sem férhet.
Szűzen lett várandós a Megváltóval, és úgy is hozta világra gyermekét, bár ezt képtelen volt elhinni a szülésben segédkező bábaasszony, de a hitetlenségéért meg is bűnhődött.
Mária fiatalon ment feleségül Józsefhez, aztán Jézus világra jövetele után ismét eltűnt a szemünk elől, és majd csak a mennybemenetelnél említi őt ismét a Biblia.
A közvélemény ennél persze sokkal profánabb, hétköznapibb alakot próbált Mária mögé képzelni, akiben gyakran a közönséges anyát látták a hívek.
Éppen ezért létezhet egy olyan meglepő hely Betlehemben, mint a Tej-barlang kápolnája.
A keresztények és a muszlimok is úgy hiszik, hogy a különleges barlang hófehér fala Máriának köszönhető.
Amikor Nagy Heródes király elrendelte a betlehemi gyermekgyilkosságot, vagyis minden kétévesnél fiatalabb kisded megölését, akkor a szent család állítólag ide menekült, és az anya tejéből ekkor fröccsent néhány csepp a barlang falára.
A nyilvánvalóan fehér mészkőből álló falaknak jó ideje gyógyító hatást tulajdonítanak a helybéliek.
Úgy hiszik, hogy a lekapart bevonat porított formában hatásos ellenszere a terméketlenségnek, és ezt számos csodás tettel tudják alátámasztani.
A barlangkápolna bejáratánál köszönőlevelek százai bizonyítják, hogy „Mária teje” valóban elhozhatja a gyermekáldást az arra vágyakozó szülőknek.