Egyes politikai elemzők szerit szorulhat a hurok a kormánypártok körül.
Van ugyanis egy ügy, ami összefügg minden mással amit korábban Orbán ígért vagy hazudott – jelentik ki.
Méghozzá a pedagógus tüntetés, mely önmagában nem lesz jelentős és talán el is hal, át is alakul, ahogyan az történt korábban több esetben más tüntetésekkel.
Azonban egyvalamivel aligha számolt a kormány.
Méghozzá azzal, hogy “sok kicsi sokra megy”.
Egymásra rakódhatnak ugyanis az elégedetlenséget kiváltó különböző sérelmek, más ügyek is összekapcsolódhatnak az oktatással.
A tanárok melletti kiállás érdekében szervezett akciókon és tüntetéseken szavazókat veszíthet a kormánytöbbség, de az ellenzéki pártokat ez nem hozza jobb helyzetbe.
A kormánynak azonban gyorsan kell cselekednie, ha kezelni akarja a kialakult helyzetet.
Az elégedetlenség növekedése és ezáltal a kormánypárti szavazók lemorzsolódása hosszabb távon segíthet az ellenzéknek, de közvetlenül nehéz ebből profitálni.
Ami inkább az ellenzéki pártok, és jelen esetben kifejezetten a Momentum javára válhat, hogy több új,
jellemzően fiatal ember aktívan bevonódik a politikába, akik később a pártpolitikában is felhasználhatják ezeket a tapasztalatokat
A kormány számára veszélyt jelenthet egy dekonjunkturális időszakban, ha erodálódik a szavazóbázisa és nem tud erőt mutatni.
A kormánypártok 3 milliós szavazótáborában lehetnek olyanok, akik szimpatizálnak a pedagógusokkal, és úgy gondolják, hogy a kabinet nem jól kezeli a tanárok ügyét.
Azok a szavazók érintettek, akik inkább gazdasági és nem ideológiai megfontolásból, világnézeti elköteleződés miatt támogatták a Fideszt.
Vagyis így vagy úgy, de kétségtelen, hogy Orbán Viktor a legnehezebb időszakán fog keresztülmenni.