Viharok Európában, 200 km-es szélviharok.
Megpecsételődött a Föld sorsa?
Mi történik a nagyvilágban?
Folyamatosan egymást érik a viharok, Európára pedig drámai mértékben csaptak le idén, de már 2019-ben is a szélsőségesnek tekinthető időjárási jelenségek.
A ciklonok egymásnak adják a stafétát, és sok helyen 200 km/h erejű széllökéseket is mértek, és még csak 2020 eleje van.
A klímíkutatók szerint az időjárási egyensúly teljesne megborult a bolygón.
Az adott évszak mintáit sokszor egyáltalán nem lekövető időjárás van kialakulóban.ű
Memrég például Szaúd-Arábiában, Iránbam, Szíriában például 5-6 méteres hó alakult ki, és rekord hideget mértek, holott korábban ez ebben a térségben ilyen mértékben egyáltalán nem volt jellemző.
Jordánia határán -5 Celsius fokot mértek…
Szaúd-Arábiában legalább 5 éve nem tapasztaltak ilyen intenzív hideghullámot.
2020-ban azonban ez a rekord alacsony hőmérséklet is megdőlt, és ebben az évben már két erős sivatagi havazás is történt, az első január közepén.
Rengeteg helyen a régióban kiadták a figyelmeztetést az emberek számára: mindenki maradjon zárt helyen, ne menjenek a szabadba.
Az ítéletidő mindenhol lecsapott, Európában heves, nagyon nagy károkat okozó ciklonok és viharok formájában az elmúlt hetekben, és újabb viharciklonok várhatók a napokban is.
Sok régióban megszűnt ennek hatására ideiglenesen vagy tartósabban a víz és áramszolgáltatás is.
A klímakutatók felhívták a figyelmet arra, hogy ez egyértelműen egy utolsó figyelmeztetés, vagy “vészjelzés” a természettől.
Vagyis a klíma olyan mértékben felborult, ahogyan korábban az ember idejében még soha.
Arról még most is folyik a vita, hogy ez mennyire természetes, vagy ember által előidézett folyamat, de tény, hogy az ember IS hozzá járult valamilyen mértékben a folyamat felgyorsulásához.