Sokan a kezdetektől fogva sejtették, de végül ENNYI IDŐNEK kellett eltelnie, hogy megjelenjenek azok a tanulmányok és eredmények, ami után feketén fehéren kimondható, hogy a kínai oltás az időseknél végzetes hiba volt.
Rusvai Miklós a Blikknek beszélt a Sinopharm vakcina hatékonyságával kapcsolatban felmerült problémákról. Bár arra a kérdésre, hogy hiba volt-e az időseknek kínai oltóanyagot adni a koronavírus ellen, igennel felelt, hozzátette:
Ez volt az első Covid–19 elleni vakcina, amely hazánkba nagy mennyiségben érkezett, ezért őket mint veszélyeztetett csoportba tartozókat is ezzel oltották be.
Azóta már kiderült, hogy pont náluk a koronavírus ellen kevésbé immunogén hatású az oltóanyag, ezért is próbálták elérni, hogy ők mielőbb adassák be maguknak a harmadik dózist másból.
Ameddig pedig erre nem volt lehetőség, azt ajánlottuk, hogy a román határ túloldalán felállított oltópontokon adassanak be Pfizert maguknak, akik itthon Sinopharmot kaptak.
Az uniós állampolgárok ugyanis jogosultak voltak ott vakcináztatni magukat
– fogalmazott a lapnak a víruskutató, aki azt is elárulta:
Akinek volt módja, segített ennek leszervezésében annak idején.
Ugyanakkor azt is kifejtette:
Aki Sinopharmot kapott, annak sem kell úgy vennie, mintha azok az adagok az oltási sorban nem számítanának.
Az immunrendszer az első két oltásra, a Sinopharmra is visszaemlékszik, ezért a harmadik oltás sokkal erőteljesebb immunitást eredményez, ha váltás történik, és mondjuk harmadikként Pfizert kap
– ismertette, majd hozzáfűzte, a negyedik oltás pedig végképp elsimítja a különbségeket.
A nagy kérdés persze most is az mint akkor volt:
Hogy vajon a magyar állam mennyire volt tisztában azzal, hogy az időseknél kevésbé hatékony a pont náluk használni kívánt oltás?
Hiszen a gyártó dokumentációja egyértelmű volt: nem voltak adatok 60 év felettiekre mivel a kíniak sem végeztek ez irányú kísérleteket.