Ez már az Agenda-21 kezdete lehet?
Valóban végrehajtanak titokba egy népesség csökkentő globális programot?
“Egyszerűen nincs szükségünk a népesség nagy többségére” – megdöbbentő interjút adott Yuval Noah Harari, a WEF vezető tanácsadója
Yuval Noah Harari.
Aki egyben a Világgazdasági Fórum egyik vezető tanácsadója és a csoport alapítójának, Klaus Schwabnak közeli barátja ismét a hírekben szerepel, miután James Bond főgonoszaihoz illő, szokatlan megjegyzéseket tett.
Harari a múlt héten a The TED Audio Collective podcasttal beszélgetve népszerűsítette az emberiség számára a GREAT RESET Nagy Újraindítás utáni disztópiáját.
Chris Anderson, a népszerű Ted Talks médiaplatform vezetője vezette a Hararival készült interjút.
Azzal kapcsolatban, hogy merre tart az emberiség a 21. században, a WEF tanácsadója szerint egy olyan világ felé tartunk, ahol az emberek “már nem részei a jövő történetének” a mesterséges intelligenciának (AI) és más technológiáknak köszönhetően.
Harari felvetette egy hipotézisét arra vonatkozóan, hogy az emberek világszerte miért csalódtak a jelenlegi politikai, társadalmi és gazdasági légkörben és felvetette, hogy ez abból eredhet, hogy azt gondolják, a jövőnek nincs szüksége rájuk.
“Részben az is lehet, hogy az emberek rájönnek – és helyesen gondolják -, hogy
‘A jövőben nincs szüksége rám. Itt van ez a sok okos ember Kaliforniában, New Yorkban és Pekingben és ők tervezik ezt a csodálatos jövőt a mesterséges intelligenciával, a biotechnológiával, a globális összekapcsolhatósággal és miegymással és nincs szükségük rám”.
Talán ha kedvesek, akkor dobnak majd felém néhány morzsát, mint például az egyetemes alapjövedelem.
De lélektanilag sokkal rosszabb azt érezni, hogy haszontalan vagy, mint azt, hogy kihasználnak”
– magyarázta Harari.
A globalista előadó és író leírva, hogy mit jelent majd a 21. századi technológia az emberiség számára, Andersonnak elmondta,
“Egyszerűen nincs szükségünk a lakosság túlnyomó többségére, mert a jövő az egyre kifinomultabb és szofisztikáltabb technológiák fejlesztéséről szól, mint például a mesterséges intelligencia, a biomérnöki tudományok, a legtöbb ember nem járul hozzá ebben semmihez, kivéve talán az adatait.
És bármit is csinálnak az emberek, ami hasznos, ezek a technológiák egyre inkább feleslegessé teszik őket és lehetővé teszik majd az emberek helyettesítését”.
Ezután Anderson megpróbálta elképzelni, hogy az emberek mit tudnának kezdeni az újonnan szerzett szabadidejükkel, ha a legtöbb munkát és feladatot robotok és mesterséges intelligencia végzi el, és felvetette, hogy:
Az emberek inkább olyan dolgokra koncentrálhatnának, amelyeket érdekesnek találnak.