Nagy bajban a kontinens. Alapjaiban változhatnak meg a hétköznapjaink, az, ahogyan élünk.
Németország most már egyre nagyobb bajban van, és folyamatosan érkeznek a figyelmeztetések a közelgő energiaellátási nehézségekre, mivel Oroszország folyamatosan csökkenti az Európába irányuló földgázszállításokat.
Egyre jobban romlanak a kilátások a kontinens legnagyobb gazdaságában.
Emellett egyre inkább úgy tűnik, hogy Európa bajban lesz és a nyáron nem fogja tudni feltölteni a gáztározóit, pedig a tél beálltával szinte biztosan szükség lesz a tartalékokra.
Folyamatosan energiahatékonyságra és spórolásra szólítják fel az embereket már nem cska a németeknél, de egyre több nyugat -európai országban.
AZ EURÓPAI FÉLELMEK A HETEKBEN ELKEZDTEK VALÓSÁGGÁ VÁLNI, HOGY OROSZORSZÁG LEÁLLÍTJA A KONTINENS GÁZELLÁTÁSÁT.
Ez pedig valamennyi országra, még valamilyen mértékben Magyarországra is káros, negatív hatással lesz.
Feltehetően nem fogunk megfagyni télen, bár Putyin már nem egy ígéretét szegte meg a világgal szemben, így arra sincs garancia, hogy betartja a szavát a magyaroknak, vagy Orbán Viktornak arról, hogy érkezik gáz az országba.
Ha ugyanis az összes vezetéket leállítja, akkor nem csak Nyugat-Európa, de mi is bajban leszünk amint beköszönt a tél.
A néhány országot érintő szelektív csökkentések után Oroszország 60 százalékkal csökkentette a Németországba irányuló fő gázvezetékének kapacitását, és számos más uniós tagállamban is visszavágta vagy leállította az exportot
A globális körülmények hatására az Európai Unió tíz tagállama eltérő mértékben, de veszélyhelyzetet hirdetett.
Az Egyesült Államokban Joe Biden amerikai elnök felszólította a kongresszust, hogy függessze fel a benzinadót, továbbá a múlt héten összehívta az olajipari vezetőket, hogy megtalálják a módját az amerikai olajtermelés további élénkítésére.
Súlyos energiakorlátozások korszaka köszönthet majd Európára.
A kormányok és az elemzők úgy látják, hogy hatékonysági beruházások mellett a keresletcsökkentés gyakran a legolcsóbb és leggyorsabb módja annak, hogy csökkentsük az olaj, a gáz és a szén felhasználását.
Nemrégiben Timmermans botrányos kijelentése is igen nagy port kavart, amikor felszólította a lakosokat, hogy kezdjenek el a fűtésen spórolni, ne tekerjék majd fel télen annyira, és mosás helyett szellőztessenek.
Sőt, Ursula von der Leyen azt is találta mondani, hogy ha lejjebb csavarjuk a radiátorokat majd télen, és a klímát pedig feljebb, akkor azzal kijátszhatjuk az oroszokat…