Vajon mi a teljes igazság? Aki kapott már orosz oltást, az mit tapasztalt? Sokan írnak komolyabb influenzás tünetekről, ágynak esésről és lázról. Tényleg a szaporodóképes vektorvírus lehet az oka?
Szaporodóképes vektorvírus miatt nem engedélyezte a brazil egészségügyi szabályozó, az Anvisa a Szputnyik-V vakcina alkalmazását az országban – írja a CTV News a brazil hatóságok prezentációjára hivatkozva. Az Ad5 vektorvírus rekombinációs esemény során újra visszanyerte a szaporodási képességét, ami azt jelenti, hogy képes lehet betegséget okozni a szervezetben.
Ez egy nagyon fontos hír, emiatt a brazilok visszadovták a vakcinát, és ebből hatalmas hírverés lett.
Olyan nagy, hogy az oroszok könnyen lehet hogy perre mennek a brazilokkal.
Az orosz Gamaleya Intézet egy harmadik generációs, adenovírus-alapú vakcinát fejlesztett, ebben az esetben a vakcina két dózisában két különböző adenovírus-vektort alkalmaznak (Ad5 és Ad26).
Mindkettő nem elölt formában náthát, megfázást okozhat.
A fő probléma az, hogy a rekombináció azt jelenti, hogy a vírus már nem ugyanaz, mint ami a rekombináció előtt volt, tehát megváltozik maga az adenovírus is.
Az Ad5 egyszerű náthát okoz, így alapvetően nem azzal van a probléma, hogy a beoltottaknak bármi komolyabb bajuk lenne tőle, inkább azzal, hogy
Ha a vakcinatájékoztatóban nincs leírva a reprodukció lehetősége, az jogilag és etikailag elég aggályos,
Előfordulhat, hogy kevésbé hatásos miatta a vakcina a koronavírus-ellen, mint ami a fázis 3-as klinikai kutatásból kiderült.
Az orosz vakcinánál sokan tapasztaltak enyhébb megfázásos tüneteket.
Sőt, egyébként korábban maga a WHO is kijelentette, hogy az oltások után influenza szerű tünetekre kell számítani, valamennyi oltásnál.