“A járvány elfojtásához egyáltalán nincs szükség oltásokra. Nem nem kell beoltani azokat az embereket, akiket nem fenyeget a betegség.”
A doktor úr nem akármit mondott.
Kritizálva a brit kormány vészhelyzetekkel foglalkozó tudományos tanácsadó csoportjának (SAGE) meggondolatlan megközelítését, Dr. Yeadon ezt írta:
“A járvány elfojtásához egyáltalán nincs szükség oltásokra. Nem nem kell beoltani azokat az embereket, akiket nem fenyeget a betegség.”
Yeadon óva intett attól, hogy “fitt és egészséges emberek millióinak oltását tervezzék…
Ugyanakkor a másik oldalon sokan megjegyzik, hogy mivel ő már csak a volt alelnöke a Pfizernek, talán “keserű a szőlő”, és sértettségből állt át a másik oldalra, kritizálni az oltásokat és az oltás programot.
Az állásfoglalás kihívást jelent azoknak az országoknak, amelyek fontolóra veszik az “immunitás útlevelek” bevezetését, amelyek “vakcina apartheidet” eredményeznek.
A legtöbb ország politikája egyvalamihez ragaszkodik.
Mégpedig a “ninsc oltás, nincs munka” alapelvhez.
Vagyis egyre több helyen alakítják úgy a dolgokat, hogy az emebrek rá legyenek kényszerítve az oltás felvételéhez.
Még akkor is, ha azt nem szeretnék, de aligha marad más lehetőségük, hiszen így nem élvezhetik majd a teljes életet – nem mehetnek moziba, szórakozni, koncertekre…stb.
Egy állam megfigyelői státuszt kaphat, ha hajlandó elfogadni a demokrácia alapelveit, a jogállamot, és a joghatósága alá tartozó valamennyi személy élvezheti az emberi jogokat és az alapvető szabadságot, és ha hajlandó együttműködni az Európa Tanáccsal.
Fontos az oltás, ezt még egyszer alá kell húzni, és ezerszer kisebb a kockázata, mint annak, hogy elkapja valaki a betegséget.
Ugyanakkor az embereket nem lehet rákényszeríteni, saját töndésük kell hogy legyen.
Máskülönben oda a demokrácia és az emberi jogok tiszteletben tartása…