Az “immunszökés” nevű jelenségre hívta fel a figyelmet, és hogy a globális oltásprogramokat azonnal felül kellene vizsgálni, mert egy kontrollálhatatlan “szörnyet” teremthetünk… Egyre inkább úgy néz ki, hogy igaza lesz?!
Indiában egy kettős mutációs koronavírus-változat után azonosítottak egy tripla módosuláson átesett variánst is.
Az országban berobbant a járvány, amelyért egyre inkább a mutációk a felelősek, a legújabb bengáli változat viszont nemcsak könnyebben terjed, de gyorsabban okoz tüneteket, ráadásul azok erősebbek is.
A járvány elmúlt hetekben tapasztalható fellángolását eddig a duplamutációként ismert B.1.617 változat felelt az új megbetegedések 60-70 százalékáért, de most Nyugat-Bengál, Mahárástra és Delhi tartományokban már egy eddiginél is jobban átalakult SARS-CoV-2. vírusváltozat kezdett el terjedni, amely veszélyesebbnek tűnik, mint a kettős változat, ráadásul három génszakasza is eltér az alap törzsétől
– derül ki a Times of India beszámolójából.
A hármas mutáció három különböző Covid-19 törzs kombinációját jelenti. Vinod Scaria, aki a Delhiben működő Tudományos és Ipari Kutatási Tanács Genomikai és Integratív Biológiai Intézetének (CSIR-IGIB) munkatársa, azt mondta, hogy további kísérleti adatokra is szükség van ahhoz, hogy felmérjék a vakcinák hatékonyságát ez ellen a változat ellen.
Az már korábban kiderült, hogy a B.1.617 tompítja a vakcinák hatásosságát, de a Pfizer/BioNTech készítménye továbbra is megfelelő immunválaszt idézett elő az azzal oltottaknál.
A “bengáli törzs”, ahogyan egy tudós nevezte, fertőzőképesebb lehet, és – amit a szakértők különösen aggasztónak találnak – képes lehet arra, hogy “megkerülje” az ember immunrendszerét, még akkor is, ha az illető korábban már megfertőződött valamelyik olyan koronavírus-változattal…
Egyelőre arról sincsenek adatok, hogy az oltási kompányok mennyire ösztönzik mutációra a vírust.
A Lancet orvosi szaklapban már január végén felmerült az az aggály, hogy az oltások maguk is segíthetik a mutációk kifejlődését.
Hasonló dologról, az “immunszökés” lehetőségéről írt nemrégiben egy szakember az egész világot és a WHO-t is külön figyelmeztetve.
Akkor még a tudományos világ egy jó része csak részben tartotta megalapozottnak a figyelmeztetést, de talán az idő pont a tudóst igazolhatja…?!
Főként abból lehet következtetni, hogy a tüskefehérjék számos esetben kerülték meg a szervezet immunválaszát olyanoknál, akik már elkapták korábban a fertőzést.
A vakcinák jó része pedig épp ezt a részét célozzák a vírusnak.
Ugyanakkor a szakértők akkor a cikkben azt jelölték meg a probléma megoldásának, hogy minél gyorsabban érjék el a Föld államai a lakosság minél nagyobb arányú beoltottságát, mert az lassítja a vírus terjedését, így a mutációk kialakulásának esélyét is csökkenti.
Ahogy a vírus terjed, egyre több lehetőség nyílik a mutációk kialakulására és a gyorsabb fejlődésre.
Vagyis a tudósok versenyt futnak az idővel, és az emberiség jelenleg úgy tűnik, hogy vesztésre áll…