Korábban Kína egyik befolyásos pénzembere mondta: “Ha a fények nyugaton kialszanak, a kelet még mindig ragyogni fog!”
A jelen helyzetbe pedig különösen érdekes színezete van ennek az egésznek, miközben Kína gazdasága 2020 tavasza óta szárnyal, és úgy vásárolnak be a nyugati részvényekből, mintha nem lenne holnap…!
“Ha a fények nyugaton kialszanak, a kelet még mindig ragyogni fog!” – figyelmezette a Huawei alapítója az Egyesült Államokat. “Amerika nem képviseli az egész világot”
– mondta a BBC-nek adott interjújában Ren Zhengfei.
Ekkor még korábban, a Huawei botrányra és Trump szankcióira, illetve gazdasági háborújára reagálva.
Érdekes módon ekkor még az USA állt nyerésre a gazdasági fronton, főleg a Turmp által kihirdetett világháború miatt, melyet már nem fegyverekkel és tankokkal, hanem tőzsdemutatókkal és spekulánsokkal vívtak…
Aztán váratlanul mit ad Isten, berobbant a koronavírus 2020 elején.
Akkor még mindenki azt hitte, hogy Kínára szabadította valaki rá a vírust… Ma már mi sem nyilvánvalóbb, hogy ők “jártak a legjobban” mindenki közül ezzel az egész globális pandémiával.
A Nyugat azóta ahogyan Ren “ígérte”, hanyatlik. A Kelet pedig ragyog, különösen Kína, ahol 2020-ban gazdasági szárnyalás vette kezdetét, és a réz világpiaci árát is ők diktálják már.
A világ nem tud elhagyni minket, mert sokkal fejlettebbek vagyunk.
Még ha ők (az USA) meg is tud győzni több országot, hogy ideiglenesen ne használjon minket, mi még akkor is tudjuk arányosan csökkenteni a dolgokat…” – tette hozzá Ren a korábban nagy port kavart interjújában.
Persze lehet, hogy hiba az egésszel párhuzamot vonni, mindenesetre nagyon érdekes, hogy míg alapvetően főleg a nyugati világ és országok küzdenek a koronavírus újabb hullámaival, addig Kína csöndben köszöni szépen, de “elvan”…
A háttérben pedig nyugati becsődölő vállalkozásokba vásárolják be magukat, vagy szereznek többségi tulajdont.ű
Mintha csak végig erre ment volna ki a játék…?!
Persze lehet, hogy az egész tényleg csak egy összeesküvés elmélet, ki tudja.
Nem arról van szó, hogy valaki szándékosan eresztette volna a társadalmra, bár még ezt sem lehet egyértelműen kijelenteni.
De abban igen is van ráció, hogy Kína felismerve a járvány adta gazdasági lehetőségeket, a korábbi, 2004-es SARS járványkészültségéből és protokolljából tanulva átvészelte a globális pandémiát, majd hihetetlen ütemű fejlődésbe kezdett, mind gazdasági, mind tudományos téren…