Ez emberéletek tízmillióiba is kerülhet, Gates már előre szólt… Ha ismét igaza lesz, 3 évünk sincs hátra!
Egyre biztosabb, hogy nyakunkon lesz hamarosan az új világjárvány, akár úgy is, hogy a jelenlegi még be sem fejeződött.
Belegondolni is szörnyű, mi történne, ha nem is egy, hanem egyszerre KÉT világjárvány is sújtaná az emberiséget.
Az ÖSSZES, még a legfejlettebb egészségügyi rendszer is bedőlne világszerte mindenhol.
Éppen ezért elemi érdeke az emberi fajnak, hogy időben leszámoljon a koronavírussal és legyen idő felkészülni arra is, hogyan fogadjuk majd a következő nagy járványt.
Mert lesznek, és ezt tudósok, neves virológusok és maga Bill Gates is állítja.
Sőt, a filantróp milliárdos szerint 3 évet sem kell várnunk a következőre.
Az élő példa, hogy mennyit számít a felkészülés, nem más, mint Tajvan, ahol nagy a népsűrűség, szinte a szomszédban van Vuhan, mégis alig több mint ezer megbetegedés volt, és mindössze TÍZ ember halt meg eddig a koronavírus járványban.
Miért?
Mert tanultak a 2002-es, 2003-as SARS vírus kitöréséből és alaposan felkészítették a járványügyi rendszereiket.
Most élő példának tekinthetőúk, melyben az egész világnak követnie kell őket, különben egy újabb járvány a földre döntheti az emebri fajt.
Sosem lehet eleget befektetni az egészségügyi ellátórendszerbe, ahogyan sosem késő elkezdeni a felkészülést a következő járványra…
Felkészült és jól biztosított egészségügyi ellátórendszer: a 2003-as SARS-járványt követően minden kórházba járványügyi specialistát neveztek ki, valamint a felkészítették az állományt egy esetleges vészhelyzetre.
Kialakították a fertőzöttek elkülönítéséhez szükséges infrastruktúrát is, a laboratóriumok tesztkapacitását viszonylag rövid idő alatt tudták maximalizálni.
Minden nap biztosított, átlátható tájékoztatás: az Operatív Törzshöz hasonló testület Tajvanon, a sajtótájékoztatóval egybekötött eseményen azonban a kormány képviselői addig nem mennek el, míg minden kérdésre nem feleltek.
A keleti kultúrákban nagyobb az emberekben a hajlandóság, hogy áldozatot hozzanak a közösség érdekében. Ázsiában ezért okoztak kevesebb problémát a szigorú korlátozások.
Vannak azonban jó megoldások a nyugati világban is, Magyarországnak talán Ausztrália intézkedései lehetnek segítségére