A gyermekorvos azzal kezdi, hogy két nagy, ám nem budapesti intenzív osztályról kapott megbízható, korábban nem publikált adatokat, amelyek arról tanúskodnak, hogy mindkét helyen a koronavírus miatt intubált, gépi (invazív) lélegeztetésre szoruló páciensek 92-95%-a meghalt és ez még nem minden.
A „hivatalos” halálozási arány ezen az intenzíven csak kb. 50% volt a COVID-os lélegeztetett betegek tekintetében, ami inkább 95%, mert mint írja, a jelenlegi informatikai rendszer ugyanis alkalmatlan a pontos halálozási statisztika mutatására.
Bár a kormány arra koncentrált, hogy minél több lélegeztetőgépet vegyenek, a lélegeztetettek valós túlélési aránya sokkolóan kevés.
Az anonim módon nyilatkozó professzor információi szerint van olyan hely, ahol még egyetlen koronavírusos beteget sem tudtak levenni a lélegeztetőgépről, a halálozás eddig 100%-os.
A legjobb adat tudomása szerint az, hogy a koronavírus miatt invazívan lélegeztetett betegek 22%-a élte túl.
A professzor azt mondja, ezekből az adatokból – mivel nem reprezentatívak – nem vonhatunk le következtetéseket az egész országra nézve.
A statisztikák csalókák.
Előfordul mondjuk, hogy egy 20 intenzív ágyas részlegnek feladatul adják, hogy 100 főre bővítsék a kapacitásaikat.
Ez a szám jelenhet meg hivatalosan, miközben az osztály tudja, hogy ő képtelen ennyit ellátni, maximum 40-et.
A professzor továbbá azt mondja:
Az nem megoldás, hogy a végtelenségig növeljük papíron az ágyak és a lélegeztetőgépek számát.
🔥 EXKLUZÍV INFORMÁCIÓK: több hazai intenzív osztályon valójában 80-100%-os az intubált lélegeztetett koronavírusosok…
Közzétette: Dr. Novák Hunor – 2020. december 8., kedd
Stratégiát kell váltani: nem a minél több lélegeztetőgép és az ágyszám bővítése a cél, hanem el kell kerülni a lélegeztetőgép alkalmazását.
Ha van 20 lélegeztetett beteg, és 40-re bővítjük az ágyszámot, a maradék 20 ágyon nem intubálni és lélegeztetni kell, hanem a fenti, egyéb módszerekkel kell kezelni a betegeket.
Mintha szubintenzív lenne
– mondta a professzor, aki még egy változást eszközölne: szerinte meg kell szüntetni az intenzív osztályokon a látogatási idősávot, vagyis azt, hogy élelőtt 10-11, délután pedig 4-5 között látogathatja valaki a hozzátartozóját.