Tesla életében ettől kezdve váltakozott a pénzszűke, és a konszolidált anyagi helyzet.
Kutatóként, laboratóriumi munkáihoz, kísérleteihez szüksége volt a pénzre. Családja nem volt, szeretett egyedül élni és alkotni.
Élete során többször is támogatták munkásságát, egyik fő támogatója George Westinghouse volt, aki fantáziát látott Tesla találmányaiban, és havi kétezer dolláros fizetésért alkalmazta.
Munkáján kívül rendszeresen tartott bemutatókat la boratóriumában ismeretségi és érdeklődési körében, köztük több érdekes dologgal is elkápráztatva közönségét.
Egyik kedvenc mutatványa az volt, hogy két fémlapot tett le a helyiségbe, és az őket körülvevő levegő hamarosan izzani kezdett.
Mai napig nem tudni, hogy milyen fizikai jelenségnek köszönhetően hozta létre ezt a mutatványt, de mert nem tartotta fontosnak, nem is szabadalmaztatta ezt a készüléket.
Teslát kortársai több esetben inkább varázslónak tartották, mint fizikusnak.
Többször bemutatta például, hogy a nagyfrekvenciás, nagyfeszültségű áram nem tett benne kárt, pedig szikrák pattogtak le róla, miközben ő maga kísérteties fényben úszott. Ma ennek a jelenségnek már ismerik az okát a fizikusok.
Tesla felfedezései tették lehetővé, hogy más kutatók olyan berendezéseket készítsenek, amelyek meghozták számukra a Nobel-díjat, bár ő maga sosem kapta meg az elismerést.
Az első világháború előtt kidolgozta a ma radarként funkcionáló berendezés működési elvét, de akkor nem érdeklődtek iránta, csak a második világháború idején vetették be.
Az 1922-as évektől kezdve már nem adott be szabadalmat, visszavonultan, anyagilag nehéz helyzetben élt.
A második világháború elején jelentkezett a hadügyminisztériumnál, hogy négy találmányát felajánlja, de a hadsereg akkor nem volt kíváncsi rá.
Élete során semmilyen tudományos folyóiratban nem publikált, inkább szabadalmakat készített és előadásokat tartott.
Jóval megelőzte kortársai gondolkodását, ezért nehezen illesztették be az akkori értékrendbe.
Bár számkivetettnek tűnt, titokban a CIA és az FBI is érdeklődött a tiltott találmányai iránt.
Főleg azért, mert fegyvereket akartak készíteni belőlük, elég csak a “Tesla halálsugárra” gondolni, amit minden áron megpróbáltak megkaparintani.
Amikor ez nem sikerült, és rájöttek, hogy a Rothchildek által létrehozott adósság alapú pénzrendszert is romba dönthetné a szabad energia projektje, módszeres hadjáratot indítottak ellene.