Újabb halálos játék őrület terjed? Vagy valami másról van szó? Senki sem tudja pontosan, hogy mi is történt!
„Te és 99 másik játékos. Csak egyvalaki maradhat életben.”
Ilyen üzenet volt a telefonjában.
A rendőrök, kiérkező nyomozók nem is tudták először, hogy pontosan mi is történhetett.
A 19 éves Artyom Tarancovot egy kampóra erősített kötélre felakasztva találták meg. A feltételezések szerint öngyilkos lett. A közelében talált telefonjában a következő üzenet szerepelt:
Te és 99 másik játékos. Csak egyvalaki maradhat életben.
A rendőrök a mobilja mellett lefoglalták a számítógépét, az egyik füzetét és a pendrive-ját is. Az ügyben nyomozás indult.
A Moszkva24 hírportál megkereste az áldozat korábbi diáktársait.
Egykori általános iskolai osztálytársa szerint Tarancov már gyerekként is zárkózott volt, leginkább a programozás érdekelte, a társaival is főleg online beszélgetett, nem igazán mozdult ki velük.
Pável szerint az utolsó hónapokban a barátja mintha kissé megváltozott volna: dacára annak, hogy rendezett volt az élete, és jó kapcsolatot ápolt a szüleivel, úgy tűnt, mindenben csalódott – az ismerőseiben, a hazájában, de leginkább talán önmagában.
Pável a barátja mobilján megjelent bizarr feliratról is nyilatkozott: szerinte az előugró ablakban megjelent szövegnek nincs köze a halálesethez.
A férfi úgy véli, hogy amiről az orosz lapok írnak, azaz hogy ismét felbukkant az interneten egy öngyilkossághoz vezető játék, nem több mint feltételezés, sőt:
Szerinte pusztán az események véletlen egybeesése, hogy a fiú halálát ez az üzenet előzte meg.
Pável szerint nem lehet tudni, mikor jelent meg az említett üzenet a telefonon, ráadásul a szöveg lehet akár egy stratégiai online társasjáték reklámja is: száz játékos indul egy küzdelemben, és végül csak egy maradhat talpon.
Ennek némiképp ellentmond a gazeta.ru értesülése, amely szerint nem előugró ablakos reklámról volt szó – a fiú sms-t kapott, és az üzenet időpontja is ismert: aznap 12:59 perckor érkezett.
Hogy Artyom Tarancov tagja lehetett-e veszélyes játékokkal kapcsolatos online csoportoknak, arról Pável nem tudott érdemben nyilatkozni, hiszen ezek zárt közösségek.
Szerinte amúgy sincs bizonyíték az ilyen jellegű „játékok” és csoportok létezésére.
Mások azonban azt állítják, hogy újabb halálos játék terjedhet titokban.
Emlékezzünk a néhány éve iszonyatosan nagy port kavart játékra, a “kék bálnára”, mely rengetegek fiatalkorú áldozatot követelt, és világszerte, még idehaza is figyelmeztetéseket tettek közzé vele kapcsolatban.