20 éve fejlesztik egy rég elhunyt rákbeteg kislány emléke inspirálta a vezető professzort, aki megalkotta a rák ellenszerét.
A különleges vegyület, melyet egy rákgyilkos kapszulába sűrítettek, mindent megváltoztathat.
Majdnem 20 éve fejlesztik már és most értek célba a a tudósok és megkezdődhetett az embereken való klinikai kísérletsorozat is.
Az eddigi kis számú betegen végzett eredmények nagyon ígéretesek, közel 100%-os a hatékonysága ugyanis a gyógyszernek.
A vastagbél- és végbéldaganat kezelésében az eljárás eredményessége – igaz, kisszámú, csupán 18 beteg esetében – százszázalékos volt.
A hatóanyag a PCNA fehérje, a régi nevén úgynevezett proliferáló sejtnukleáris antigén rákos elváltozásait célozza meg.
A PCNA mutálódott formájában „kritikus” szerepet játszik a DNS replikációjában, és minden „burjánzó daganat” állapotjavításában.
Az AOH1996 molekulát tartalmazó, „rákölő” tablettát a hóviharhoz hasonlította a fejlesztésén két évtizede dolgozó professzor.
Lezár egy kulcsfontosságú légi közlekedési csomópontot, és kizárólag a rákos sejteket szállító repülőgépek összes induló és érkező járatát leállítja
– idézte a Sky News Linda Malkast.
A TABLETTA HATÁSOSNAK BIZONYULT AZ EMLŐ-, PROSZTATA-, AGY-, PETEFÉSZEK-, MÉHNYAK-, BŐR- ÉS TÜDŐRÁK KEZELÉSÉBEN, AMI MÁR CSAK AZÉRT IS ÉRDEKES, MERT AZ ANTIGÉNT, A PCNA-T KORÁBBAN „GYÓGYÍTHATATLANNAK” MINŐSÍTETTÉK.
A rák új ellenségének megalkotását egy 9 éves, feledhetetlen mosolyú kislány ihlette.
Az AOH1996 molekulát ugyanis Anna Olivia Healeyről, egy 1996-ban született, indianai daganatos betegről nevezték el.
Különlegeset akartam tenni a kislányért – idézte a New York Post Linda Malkas közleményét.
A professzor arra emlékeztetett, hogy Anna csupán 9 éves volt, amikor elhunyt.
A halál oka neuroblasztóma, egy ritka, csupán a gyermekeket támadó daganatos betegség volt, amely évente 600 gyermeket sújt Amerikában.
Linda Malkas közvetlenül azelőtt ismerkedett meg Anna családjával, hogy kislányuk 2005-ben, a rákkal vívott egyenlőtlen küzdelemben meghalt.
„Ez volt az a pillanat, amely megváltoztatta az életemet” – vallotta Malkas professzor.