Megvannak az ősi földönkívüliek első nyomai?
Amikor a tenger alatti jármű rávilágított a titokzatos fekete gömbökre, a Tokiói Egyetem kutatói először azt sem tudták, mit látnak, kezdi beszámolóját a Science Alert.
Kano Jaszunori tengerkutatót, aki járművet kezelte, lenyűgözte a dolog, és úgy döntött, hogy kiemeli a kapszulákat a Csendes-óceánból, mintegy 6200 méter mélyen fekvő nyugvó helyükről.
A vízből kiszállva Kano észrevette, hogy a fekete gömbök többsége sziklához volt tapadva, elszakadva és üresen.
Négy ép darabot elküldött a Hokkaidói Egyetem gerinctelen lényeivel foglalkozó biológusainak, Kakui Kejcsinek és Cujuki Aoinak.
Természetesen azonnal felmerült a gömbökkel kapcsolatban, hogy akár földönkívüliek is lehetnek.
Vagy valamiféle tojások, olyan maradványok, amik egy ma még ismeretlen fajhoz tartoznak.
A vizsgálat során a duó megállapította, hogy mindegyik “gubó” nagyjából 3 milliméter széles volt, és 3-7 fejlődő laposférget tartalmazott.
“Amikor kinyitottuk a tojásokat, a laposférgek mellett tejszerű folyadékot is megfigyeltünk, amely a sárgája lehetett” – írja Kakui és Cujuki a tanulmányukban.
Az embriók DNS-mintáit vizsgálva a duó megállapította, hogy azok egy le nem írt és meg nem nevezett lemezesféregfajhoz tartoznak, amely leginkább a sekélyebb vizekben élő két alrenddel áll közelebbi rokonságban.
de hogy ezek földönkívüli, férgek lennének?
Nos, ezt ennyi idő távlatából nem lehet megállapítani, mindazonáltal a földi élővilág tartogat meglepetéseket.
Sőt, most is vannak még felfedezetlen fajok az óceánok mélyén, melyek inkább néznek ki marslakónak, sem mint a földi élővilág tagjának.