“Eljött a pillanat, amikor a magyaroknak is sáskákat és bogarakat kell enniük.”
Megszületett a döntés. Ha akarjuk, ha nem…
Elfogadta az Európai Bizottság a kérelmet a lisztkukac emberi fogyasztásra alkalmas élelmiszerként való forgalmazására.
Hogy pontosan hogyan jelenik meg a boltokban, arról az elkövetkező hónapokban, években fogják a szabályokat kialakítani,
de valószínűleg őrölve vagy szárított snack falat formájában fogyaszthatjuk majd, kivéve azok, akik allergiásak a poratkára.
Ugyan a rovarok sok helyen számítanak elfogadott és kedvelt alapanyagnak, és valószínűleg Európán belül is sokan vannak, akik megkóstolták már valamelyiküket, de a boltok polcain nemigen lehetett eddig találkozni velük.
Mostanáig.
Sőt, most ez egy új hullám lehet, ami után rovarokkal fogják elárasztani a boltok polcait, és ha valaki nem vigyáz, nem olvassa el alaposan az összetevőket, könnyen belefuthat abba, hogy akaratán kívül is rovarokat eszik majd.
A sáska élelmiszerként való “termesztése” is engedélyezve lett azóta az EU által, ráadásul a döntés a többi tagországra is vonatkozik, így Magyarországnak sem lehet jogi ellenvetése.
Egy ideje már nyilvánvalóvá vált, hogy a Föld növekedő népességét nem lehet a hagyományos módokon élelmiszerrel ellátni.
Alternatív megoldásként régóta pedzegetik a rovarfogyasztást.
A Szingapúri Műszaki Egyetem mérnökei például azt találták ki, hogy 3D-nyomtatással hozza létre a fogyasztásra szánt rovarokat, ám nem olyan formában, ahogy azt egyébként képzelnénk.
Ehelyett már eleve úgy printelték ki őket, hogy az ízük is más legyen – például répával és más zöldségekkel „keverik el” az alapanyagot.
Előbb vagy utóbb Magyarország sem fog tudni engedni a nagy nyomásnak és valósággal elárasztják a tücskök, sáskák, bogarak a Tesco-k és Aldik polcait, és egyre nehezebb lesz valódi, hagyományos és minőségi húshoz jutni…