Magyarország szerint már minden veszélyes, más országokban ezzel kezelik az autistákat, epilepsziásokat, daganatos megbetegedéseket…. De nehogy már nekünk is jó legyen!
Hiába használható például daganatos megbetegedéssel, epilepsziával vagy épp szklerózis multiplexszel küzdő betegek szenvedéseinek enyhítésére, Magyarország továbbra sem kér az orvosi kannabiszból.
Ez pedig tudatos döntés és szinte egyedül vagyunk az egész EU-ban ezzel.
Sőt, az egész világon azon kevés országok közé tartozunk, ahol nem legalizáléták és tervbe sincs véve.
Még az Európai Bizottság is a közelmúltban kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen, miután a magyar kormány 2020 decemberében az ENSZ kábítószerügyi szakbizottságában másképp szavazott, mint a közös uniós álláspont.
Az említett ENSZ-ülésen – Magyarország kivételével – gyakorlatilag elismerték a kannabisz gyógyászati felhasználhatóságát, ezzel elhárítva előle számos jogi akadályt.
Nálunk azonban más a helyzet.
Egyre többekben merül fel, hogy felsőbb szinteken a magyar elitben olyan érdekkörök vannak, akik valójában abban “érdekeltek”, hogy fogyjon a magyar.
Mások azonnal egyfajta “tudatos népirtást” kiáltanak, ám ez valójában túlzás.
Egyszerűen vagy üzleti, vagy politikai érdekekről lehet szó.
Mindenesetre senki sem érti, még a szakemberek sem, hogy a magyar vezetés miért zárkózik el ennyire a kannabisz engedélyezésétől, mint gyógymód…
Ezek után jó kérdés, hogy mi várható magától a kötelezettségszegési eljárástól. Szelestei Miklós a MOKE képviseletében őszintén nem sokat vár ettől, nem gondolja, hogy ez hozna érdemi változást a témában.
Ami már annál inkább érdemi változást hozhat, maguk az orvosi kannabisztól segítséget remélő betegek, és a mellettük kiálló közvélemény nyomásgyakorlása, akik átérzik annak a súlyát, hogy az érintett betegekhez eljutnak-e az érdemi segítséget nyújtó gyógyszerek, vagy sem.
Emberek tízezreinek az életét lehetne akár megmenteni vagy a szenvedésüket enyhíteni, de a vezetés hallani sem akar róla, valamilyen oknál fogva!