Áttörésről beszélnek a tudományos körökben. Sikerült észlelni azt a bizonyos “másik világot”, ahová mindenki kerül a halál után?
A legtöbb tudós valószínűleg azt mondaná, hogy a túlvilág fogalma vagy teljesen értelmetlen, vagy szimplán csak nem bizonyítható. Most egy szakértő mégis azt állítja, hogy bizonyítéka van, mely igazolja a síron túli létet – és ez a bizonyíték a kvantumfizikára épül.
Professor Robert Lanza azt állítja, hogy a biocentrizmus elmélete szerint a halál – ahogy mi ismerjük – nem más, mint a tudatunk által létrehozott illúzió.
„A biocentrizmus elmélete szerint a halál pusztán egy illúzió” – állítja Robert Lanza. A tudós szerint az élet hozza létre a világegyetemet, és nem fordítva, ez pedig azt jelenti, hogy tér és idő nem létezik azon a lineáris módon, ahogyan mi gondolkodunk róla.
Lanza a híres kettős-rés kísérlettel igazolja állítását, ami ha igaz, és a tér és idő valóban nem lineáris, akkor a “valóságos értelemben vett” halál sem létezhet.
Úgy véli, tudatunk hozza létre a világegyetemet és nem fordítva, és ha elfogadjuk, hogy a tér és az idő “elménk eszközei”, akkor a “valóságos értelemben vett” halál sem létezhet.
“Azt hisszük, az élet csak a szén és egyéb adalék-molekulák tevékenysége – élünk egy ideig, majd elrothadunk a földben.” érvelt a tudós a honlapján.
Sőt, Lanza, aki egyébként az észak-karolinai Wake Forest Orvostudományi Egyetemen végzett, ennél tovább megy, és azt állítja, hogy mi, emberek, azért hiszünk a halálban, mert “erre tanítottak minket, hogy meghalunk”, vagy még pontosabban, a tudatunk a testünkkel társítja az életet, és azt persze tudjuk, hogy a testünk meghal.
Biocentrizmus elméletében azonban kifejti, hogy a halál talán nem is olyan végleges, mint amilyennek hisszük.
Az élet és a biológia központi helyet foglalnak el a valóság szempontjából, valamint hogy az élet hozza létre az univerzumot, és nem fordítva.
Ez ezt jelenti, hogy az egyén tudata határozza meg a tárgyak formáját és méretét a világegyetemben.
Lanza azt a példát említi, ahogyan a körülöttünk lévő világot érzékeljük. Egy személy kéknek látja az eget, és azt mondja, hogy a szín, amit lát, a kék, de az emberi agysejtek képesek megváltoztatni ezt, hogy az ég zöldnek vagy pirosnak látsszék.
“A lényeg ez: bármi, amit látsz, nem létezhet a tudatosságod nélkül” – magyarázta Lanza.
“A tudatosságunk ad értelmet a világnak.”
Amikor meghalunk, nem egy véletlenszerű billiárdgolyó-mátrixba távozunk, hanem az élet-mátrixba, melyből nem lehet egykönnyen megszökni.
Vagyis részben az is igaza lehet amit más tudósok is állítanak: hogy a halálunk után a tudat energia formájában visszatér az univerzumba, abba a bizonyos “forrásba”, ahonnan talán mindannyian származunk.
A kvantumfizikai bizonyítékok pedig ott vannak az orrunk előtt: a híres kettős rés-kísérlet egyértelműen mutatja, hogy a világ és a valóságunk sokkal több mint amit hiszünk és látunk belőle.
Amikor a tudósok megfigyelik, amint egy részecske két résen áthalad, a részecske vagy egyik résen megy keresztül vagy a másikon. Ha nincs megfigyelő, úgy viselkedik, mint egy hullám, és mindkét résen áthalad egyszerre.
Ez azt jelenti, hogy viselkedése a megfigyelő személy észlelése alapján változik…