Több hírben is felbukkant, és mindenki megdöbbent azon, hogy Mezopotámiából milyen régészeti lelet került elő.
A rejtélyes tárgy fényképét állítólag egy az ásatásoknál jelenlévő régész készítette, majd jelentette meg az interneten.
A titokzatos tárgy úgy nézett ki ezeken a képeken, mintha egy mobiltelefon megkövesedett maradványa lenne.
A kora alapján ez azonban lehetetlen kellene, hogy legyen, mivel 800 éves.
A telefonon ékírásos gombokat is látni, valamint számos véseset és szimbólumot, melyek a sumer kultúrához köthetők.
A fényképek és a titokzatos 800 éves mobiltelefonról szóló történet azonnal végigsöpört az interneten, és rendre felbukkant több ízben azóta is.
Rengeteg bizarr teória kapott szárnyra az eredetével kapcsolatban. Az ehhez hasonló megmagyarázhatatlan, az adott korba nem illő tárgyakat ooparts-oknak, nevezik.
Ezzel jelezve, hogy sem térben, sem időben nem passzolnak “oda”, ahonnan előásták őket.
Ezekről a leletekről egyébként nagyrészt kiderült az, hogy hamisítványok, vagy más félreértés okozta a hírüket.
Azonban a mai napig vannak olyan régészetileg fontos tárgyak, amiknek nem jöttek rá a nyitjára, és valóban teljesen ellent mondanak az evolúciónak és a történelemnek.
Azonban ez a mobiltelefon nem ezek közé tartozott, végül ugyanis egy fordulat nem várt csavart hozott a történetbe, mely egyúttal megmagyarázta a kivételes lelet valódi eredetét.
Valójában ugyanis sokkal inkább úgy gondolja mindenki, hogy egy ötletes művészeti alkotás, melyet szándékosan úgy hoztak létre, hogy az a lehető legjobban hasonlítson egy tényleges, több ezer éves régészeti leletre.
Sőt, ha kicsit jobban utána járunk, akkor az alkotásnak az ötletes Babylonokia nevet adta az alkotója, és pusztán szórakozásból készült el.
A lelet tehát nem valódi. Pusztán egy műalkotás!
Nem valószínű tehát, hogy megrengetné a történelmet, vagy hogy bármennyire is újra kellene írni az idővonalat miatta.
Ennek ellenére egyre többen vannak azon az állásponton a múlttal kapcsolatban, hogy rég elveszett ereklyék, térbe és időbe nem illő tárgyak lehetnek a föld mélyén, melyek valóban ellent mondhatnak mindannak, amit történelemórán tanultunk.
Gondolunk itt például a Nagyenyednél talált 11 ezer éves alumínium leletre, vagy a több milliárd éves, bolygókat ábrázoló kőgolyókra, amikre valakik egyenlítőt “karcoltak” fel az élet kialakulásának hajnalán…