Japán régészek egy csoportja egy hatalmas, 2,3 méter hosszú kardot talált a narai Tomio Marujama sírhalomnál ami akár az emberiség történelmét is újraírhatja.
Egy 5 méter hosszú koporsó is lázban tartja a régészeket.
A 10 méter magas és 86 méter átmérőjű domb az időszámítás előtti 4. századra, a Kofun-korra datálható, a helyszínen korábban változatos tárgyakat fedeztek fel.
A most előkerült vaskard mellett egy pajzs formájú bronz tükörre, valamint egy 5 méter hosszú koporsóra bukkantak az agyagrétegben.
A 64-szer 31 centiméteres tükör mintázata illeszkedik a Kofun-kor díszítéseihez, ám alakja különleges, hiszen többnyire körkörös tükröket szoktak megtalálni.
A tárgy felülete a legnagyobb a Japánban eddig feltárt bronztükrök között.
A 2,3 méter hosszú kard enyhén hajlított, és a dako-kenek, azaz a kígyózó kardok egyik példája.
Ezen fegyvertípus a Kofun-kor kígyóistenének tiszteletéhez köthető.
A lelet a legnagyobb érintetlen dako-ken, amelyet felfedeztek, a tárgyat feltételezhetően ceremoniális célokra használták.
A koporsót a szakértők egyelőre nem nyitották fel, de bíznak benne, hogy érintetlen maradványokra bukkanhatnak, mivel a síron nem látni a fosztogatás nyomait.
A sírral kapcsolatban most is felmerültek a szokásos, izgalmasabbnál izgamlasabb elméletek arról, hogy óriások sírja lehet.
Sokan gondolják ugyanis, hogy a Földön egykor nefilim óriások, istenek bukott ivadékai és emberek közös leszármazottai élhettek.
Több méter magas óriásoknak számítottak, a Bibliában Dávid és Góliát története is egy ilyen óriásról mesélhet.
Vada Seigo, a Hjógo Prefekturális Régészeti Múzeum munkatársát erősen foglalkoztatja az elhunyt státusza, mivel igen különleges tárgyakkal együtt temették el.
A kutató szerint komolyak az elvárások a koporsó tartalmának elemzésével kapcsolatban.
A tudomány jelenleg egyetlen magyarázatot ismer a gigantikus csontvázakra, melyek már szerte a bolygón előkerültek Amerikától Európán át egészen Kínáig.
A tudósok szerint létezhettek a Földön elszórtan olyan embercsoportok, melyek mutációt hordoztak magukban és úgynevezett gigantizmusban szenvedtek.