Kezd eluralkodni a káosz.
Az incidens, a tragédia, ami felkorbácsolta az amerikai társadalomban szunnyad legelemibb ösztönöket.
Társadalmi “szoktatás” zajlik?
George Floyd.
A név, amit Amerika talán örökre megjegyez, és ami az ameirkai háttérelit bukását is elozhatja.
De legalábbis a társadalomban és az amerikai közéletben egy tabut ledöntését fogja eredményezni, és egy most kibontakozó polgárháborút.
Nem túlzás állítani ugyanis, hogy az egész élet a feje tetejére állt az eset óta, mely nem hagyja nyugodni az USA-t és a világot sem.
A név egy tragédiához kapcsolódik. George Floyd ugyanis hiába könyörgött a nyakán térdelő rendőrnek, az rajta maradt, míg meg nem halt.
Ez pedig óriási felháborodás hullámot váltott ki az emberekből, nemrég például a helyi rendőrőrsöt is elfoglalták, ahonnan evakuálni kellett a hatósági személyeket, még az amerikai zászlót is levetették.
Most pedig több nagyvárosban Amerika-szeret hatalmas tüntetések és zavargások indultak: mintha csak egy polgárháború kezdetét látnánk.
Az indulatok már teljesen elszabadultak: a kérdés pedig az, hogy vajon ezek felemészthetik-e Amerikát…?
Detroitban valaki a rendőri túlkapás ellen tüntető tömegbe lőtt, egy ember meghalt.
A lövöldözés helyi idő szerint pénteken, éjfél előtt történt, miközben rendőrtisztek próbáltak megfékezni többtucatnyi tüntetőt – ismertette Kirkwood.
A szóvivő szerint rendőrtisztnek nem volt köze az incidenshez.
Az áldozat egy 19 éves fiatal férfi. További részletekről nem tudni.
Az este folyamán egy detroiti rendőrparancsnok kórházba került, mert megdobták kővel. A zavargások alatt számos tüntetőt őrizetbe vettek. A rendőrség szerint sokan nem is helyiek voltak.
Egyértelmű és jól látszik, hogy az emberek egy részének elege van a rendőri túlkapásokból.
A hatalom ugyanis egyre inkább az erőszak nyelvén kommunikál. Nem csak afroamerikai hanem amerikai állampolgárokat is bántalmaznak, összevernek, és ez egy több éve zajló tendencia
– állítják sokan.
Ezek a lázadások szervezettek, és a hatalom ellen irányulnak. Hogy az USA mögött álló elitet ez valójában mennyire rendíti majd meg, az az elővetkező hetekben kiderül.
De az egyértelmű, hogy ez az ügy olyan, minta belesz-tak volna a palacsintába.
Megakasztja a nagy háttérhatalmi gépezet fogaskerekeit, mintha a hatalom küllői közé botot dugtak volna.