Könnyen lehet, hogy Kína világuralmi tervez szövöget. Világszerte egyszerre indíthatnak támadást a nyugati civilizáció ellen, kirobbantva a harmadik világháborút?
Atomkészültség Kínában
Tényleg jöhet a világ teljes atomkészültsége, és Kína valóban atomikus támadást mérhet ellenelleneire egy nem várt történelmi pillanatban?
Az utóbbi években nagyon komoly fegyverkezés indult minden fronton valamennyi ország részéről.
Ez egy olyan hadi fejlesztési versenyt indított meg, mely “felrúgott” mindene korábbi egyezményt, lásd az iráni atomalkut, vagy a nukleáris fegyverek tilalmára hozott egyezményeket.
Ma a világ törékeny egyensúlya mindennél közelebb van az összeomláshoz.
Mások is gőzerővel fegyverkeznek
Az orosz fegyverkeznek, az amerikaiak, a franciák és a németek is.
Japán szintúgy, akárcsak Kína.
Kína azonban az elmúlt 5-10 évben óriási etnológiai ugráson ment keresztül, gazdasági teljesítményben pedig majdnem beelőzte Amerikát.
A helyzet azért is kritikus és aggasztó, mert Kína minden létező módon a lehető legagresszívebben terjeszkedik.
Egyes országokat kilóra megvásárol tulajdonképpen különféle beruházások és cégek által, másokat eladósít, vagy épp kiszipolyoz.
Az ujgurokat pedig tömeges népirtással próbálják kvázi “eltüntetni” különféle átnevelő táborokban, melyek minden nemzetközi egyezményt megszegnek.
Kiprovokálják a harmadik világháborút?
Már pusztán ez utóbbi miatt több ízben összeült az ENSZ és a NATO is és nemzetközi felháborodási hullám követelte Kínától, hogy szünetesse meg a táborokat.
Jól látható, hogy hosszabb távon Kína szinte provokálni fog egy olyan konfliktust, ami egy újabb világháborúvá nőheti ki magát.
A gond csak az, hogy valamennyi szereplőnek megvannak a maga tömegpusztító fegyverei.
Ha pedig használni is fogják őket, akkor a pesszimistább geopolitikusok szerint ember marad, aki ezt túléli…