Döbbenetes teória látott napvilágot, amit a tudomány is igazolni látszik?
A Jézus-mint szépfiú mítosz évezredes hazugsága dőlhet meg?
Jézus alakjáról és arcáról rengeteg vita van napjainkban is.
Az egyre biztosabb, hogy a jelenleg mindenhol a keresztény kultúrkörben ismert Jézus kép nem valós, és teljesen máshogyan nézett ki.
Korábban egy cikkünkben mi is említettünk egy modern vizsgálatot, mely 3D-ben leképezte Jézus arcát, hogyan is nézhetett ki valójában.
Nem volt hosszú hajú fehér kaukázusi férfi, ahogyan közel 2000 éve tartanak minket hazugságban.
És ahogyan ma valamennyi templomban ábrázolják őt.
Helyette alacsony, zömök volt, sötétbarnás bőrrel rendelkezett, rövid haja volt és dús szakálla.
Alig lehetett 155 centi.
Ráadásul a Biblia egy helyen tesz utalást a kinézetére az egész Szentíráson belül, ezek alapján pedig egyesekben még az is felmerült, hogy finoman szólva is egy átlag kinézetű galileai zsidó férfi lehetett.
Biblia csak egyetlen helyen utal Jézus külsejére, Ézsaiás próféta könyvében (53:2b), a következő szavakkal: „Nem volt neki szép alakja, amiben gyönyörködhettünk volna, sem olyan külseje, amiért kedvelhettük volna.”
Sokak szerint azonban nem arra utal, hogy ronda lett volna, hanem arra, hogy nem volt kiemelkedően szép.
Tehát el tudott simán vegyülni a többi zsidó között.
Feltételezések szerint nem különbözhetett jelentősen a korabeli Palesztina lakóitól (a galileai sémi törzsek tagjaitól), mivel ha így lett volna, azt vélhetően említenék az evangéliumok.
Ez alapján sötét haja és dús szakálla lehetett; az átlagmagasság ekkor 155 cm körül, az átlagos „testsúly” pedig 50 kg körül lehetett.
Richard Neave, a Manchesteri Egyetem egykori orvostudományi szakértője szerint valószínűleg külsőleg hasonló volt a tanítványaihoz, hiszen elfogásakor a Getszemáni-kertben a katonák nem ismerték fel, és ezért kellett Júdásnak csókkal jeleznie nekik, hogy kit kell elfogniuk.
Mivel Pál apostol Korinthusiakhoz írt első levelében így ír: „Nem tanít-e maga a természet arra titeket, hogy ha a férfi hosszú hajat növeszt, szégyenére válik?
Ha viszont az asszony növeszti meg a haját, díszére van, mert haját fátyol gyanánt kapta.” (1Kor 11.15), Neave arra következtet, hogy Jézusnak rövid, göndör haja lehetett.[31][32]
Jézus alkatáról árulkodhat a torinói lepel, amelyről sokan úgy tartják, hogy Jézus testének egyfajta lenyomatát mutatja.
A halotti lepel eredetiségét vizsgáló kutatások legtöbbje (fitológia, mikológia, pollenvizsgálat stb.)
Jézus idejére datálja a lepel keletkezését, kivéve a szénizotópos kormeghatározást, azonban itt a mintavétel egy utólagosan javított részen történt, ma meg már egy szénalapú konzerválási eljárás ezt nagyon megnehezítette.
1989-ben II. János Pál pápa a torinói leplet „valóságos relikviának” minősítette.