Élve boncoltak és kínoztak embereket. Sokkoló beszámolók a Sátán orvosaitól, Japán elfeledett (vagy inkább elhallgatott) haláltáboráról, ahol a foglyokat csak “fahasábnak” nevezték…
Csak erős idegzetűeknek!
A 731-es egység orvosai a tudományos kutatás leple alatt számos brutális beavatkozást végeztek, melyet a kísérleti alanyok az esetek többségében nem éltek túl. Különböző vírusokkal, baktériumokkal fertőzték meg őket, majd altatás, érzéstelenítés nélkül operálták meg az áldozatokat.
Hagytak megfulladni embereket, és előszeretettel főztek meg, centrifugáztak vagy mélyhűtöttek másokat. A kísérletekhez kínai parasztokat, ellenállókat, szovjet és amerikai hadifoglyokat, valamint nőket és gyerekeket használtak fel.
Következzen egy borzalmas beszámoló az egyik, egykor a 731-es egységben szolgáló orvostól:
A 731-es egységben folyó kísérletezés során a betegség különböző stádiumában álló kísérleti alanyokat a vizsgálati procedúra végén általában felboncolták. Altatás és érzéstelenítés nélkül.
Minderre azért volt “szükség”, hogy megvizsgálhassák a szervek fertőzés okozta elváltozásait. Úgy vélték, a fájdalomcsillapítók meghamisítanák az eredményt.
“A fickó tudta, hogy neki már mindegy, ezért nem is tiltakozott, amikor bekísértük a szobába és leszíjaztuk.
Csak amikor felvettem a szikét, kezdett el sikítani. Felvágtam a szegycsontjától a hasáig, közben borzalmasan sikoltozott, az arca eltorzult az agóniától
Leírhatatlan, iszonyatos hangon üvöltött, de aztán végül abbahagyta.”
Témához kapcsolódó kisfilm.
“Az első műtétektől, melyeket altatás nélkül végeztem, még nagyon tartottam, a másik már könnyebb volt, a harmadikat pedig minden nehézség nélkül megcsináltam”
– idéz dr. Ken Yuasa, japán sebész – aki a megszállt Kína egyik katonai kórházában dolgozott a háború alatt – vallomásából a Japan Times.
Yuasa állítja:
amit csinált, nem volt egyedi. Becslése szerint legalább ezer orvos és nővér hajtott végre hasonló műtéteket a háború alatt a megszállt Kína különböző katonai kórházaiban.
Az élveboncolást egyébként a kísérleti egység orvosai szakzsargonban “különleges kezelésnek” nevezték.
Voltak esetek, hogy terhes nők is a boncasztalra kerültek…
A szikét fogó sebész legtöbbször az “apa” volt.
Ezekről a dolgoktól és a hírhedt 731-es egységről napjainkban alig hallani, bezzeg a náci koncentrációs táborokról.
Pedig a 731-es egységhez képest Mengelével együtt sírva menekültek volna a 731-es egység falain túlra…