Hát itt tartunk. Ha a fecskendő nem megy, majd a lenyelhető tablettát belénk tömik?
Ki mit gondol? Innováció, vagy egy újabb módszer arra, hogy “meggyőzzék” az embereket?
Van valami igazság ebben a logikában, hiszen az emebrek többsége jóval elfogadóbb a tablettákkal szemben, még a mellékhatásokra sem sokan gondolnak.
Lásd az oltásellenes hullámok, amik valahogy elfelejtették, hogy nap mint nap tömik magukba az emebrek a különféle fájdalom csillapítókat, melyek rendkívül súlyos mellékhatásokan idézhetnek elő például a májban…
Karikó Katalin, valamint Domokos Gábor és Várkonyi Péter, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) oktatói inspirálták a szájon át bevhető mRNS-vakcina megalkotásában az amerikai Massachussets Institute of Technology (MIT) kutatóit.
A két magyar tudós találmányát az amerikai MIT két kutatója, Giovanni Traverso gasztroenterológus és Robert Langer vegyészmérnök professzor a koronavírus elleni mRNS vakcinával kapcsoltak össze.
A Gömböc elméletét egy szájon át bevehető, mRNS vakcinálást lehetővé tevő kapszula kialakításához használták fel.
Az egész biztató eredményeket hozott, amerikai tudósok szerint a módszer emésztőrendszeri betegségek, akár fekélyek kezelésére is alkalmas lehet a jövőben.
Míg az egyik tábor pozitívan gondol az innovációra, az emberek egy része ebben csak azt látja, hogy egy újabb módszerrel hogyan tudják a tudósok az átlagembert az mRNS vakcinák bevételére rábeszélni.
Ki mit gondol?
Pirulákat nem tehetne kötelezővé – nyugtatnak meg a jogi szakemberek – ráadásul a járvány is kezd enyhévé válni.
Azonban egy következő újabb világjárvány esetén már bármi lehetséges, nem igaz?
Hiszen 2 évvel ezelőtt még azt sem gondolta volna senki, hogy miféle szürreális helyzet és döntések születnek majd.