Tényleg egy nagy belső kör alakult ki Magyarország ellen az EU-ban? Aggasztó, amit látunk és pokol vár hazánkra az EU-n belül?
Megtartották a sokadik jogállamisági vitát Magyarországgal kapcsolatban az Európai Parlamentben.
Ennek talán annyi sajátossága volt, hogy most egy nagy, összefoglaló jelentés készül, amihez hasonló az elmúlt évtizedben eddig kettő volt: a 2013-as Tavares- és a 2018-as Sargentini-jelentés.
Ezek között pedig a különbség pedig az, hogy egyre rosszabb képet festettek az orbáni demokráciáról, és ezzel egyetértett az Európai Bizottság vitán jelenlévő tagja is.
A mostani anyag előterjesztője Gwendoline Delbos-Corfield, aki arról beszélt, bízik abban, hogy a képviselők nagy többsége támogatja majd az előterjesztést.
Sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy az uniós intézmények nem léptek közbe hamarabb, ezért mára elmondható, hogy Magyarország egy
hibrid választási autokrácia lett.
Ez szerepel egyébként a benyújtott szövegben is. Delbos-Corfield szerint az EU 27 tagállamon alapul, és ha egy tagállamra azt mondjuk, hogy az már nem demokrácia, akkor ez az egész közösség biztonságát befolyásolja, ezért muszáj definiálni azt, ami Magyarországon történik.
Vagyis Magyarország már biztonsági kérdés az EU-nak.
Sok magyar képviselő is hozzászólt, közülük a fideszes Hidvéghi Balázs szégyenletesnek tartotta, hogy még ebben a háborús válsághelyzetben is a Magyarország elleni politikai rágalomhadjáratot folytatják.
Ahelyett, hogy a gazdasági bizonytalansággal foglalkoznának, tette hozzá.
Kijelentette:
Nekünk mindig a magyar érdek lesz az első, akkor is, ha ez maguknak nem tetszik. El a kezekkel Magyarországtól!
A kereszténydemokrata Hölvényi György pedig beszéde végén azt javasolta, hogy Gwendoline Delbos-Corfield, a jelentés készítője és a dokumentum támogatói
nyugodtan alapítsák meg a hungarofób baráti kört.