Az embereknek tudniuk kell, hogy ez a játék meg van hamisítva; a központi bankok szándékosan rombolják a valutáikba vetett hitet és bizalmat. Ez a globális pénzügyi rendszer végét jelenti.
Az adósság nőtt a hatalmas hiánykiadási programok miatt, amelyek minden pénzügyi kötelezettség nélkül megsemmisítettek.
Ebből a nyomorúságos helyzetből t nincs más kiút, mint minden papírvaluta eltörlése!
Az embereknek tudniuk kell, hogy ez a játék meg van hamisítva; a központi bankok szándékosan rombolják a valutáikba vetett hitet és bizalmat. Ez a globális pénzügyi rendszer végét jelenti.
Amíg az emberek fel nem ébrednek és fel nem ismerik, mi történik, a világ soha nem tudj véget vetni ennek a nevetséges játéknak.
Mr. Market kimondja a véleményét.
A mesterséges beavatkozással létrehozott hamis piac alatt valódi vásárlók és valódi eladók piaca rejlik.
Egy ponton a kínálat meghaladja a keresletet.
Ezért a spekulátorok az üzletemberek aggódnak.
Csendben indulnak a kijárat felé. Aztán a következő legokosabbak észreveszik, hogy a zsenik elmentek – és ők is elindulnak a kijárat felé.
Aztán jönnek a short eladók. Az árak esnek. És hamarosan szabadesésbe kerül a piac. Készen van a válság ..
Ez mindig megtörténik.
A buborékok kérdés nélkül kipukkadtak. Ez történt a dotcom-okkal, a lakásokkal, a másodlagos jelzáloghitel-társaságokkal, az olajjal és az olajtartozásokkal.
Most az utolsónak tűnő levegővételben vagyunk. Ez még tarthat egy darabig… még egy kicsit tovább is. Egy ilyen mértékű fellendüléshez gyakran egy mindent felemésztő, utolsó szakaszra, egy „szuper-duperre ” van szükség, mielőtt felrobban!
Hogyan lehet kevesebb pénzt fizetni több adósságtörlesztésért?
Sejtés – csak sejtés –, hogy újabb nagy sokk következhet (,Emelkednek az árak) mielőtt elérjük a részvénybuborék végső csúcsát. – Ijesztő bukásra kell számítani – a jegybankok gyors válasza –, és akkor elkezdődik a nagy versenyfutás a tönkremenetelért, azaz belépett a „Final Lone Round”-ba. Csődeljárások, felszámolások.. És szaladhatunk a pénzünk után..
További reáljövedelem-növekedés nélkül a hatalmas adósság nem fizethető ki. Szóval a végén minden elromlik. Hogyan termelhet kevesebb pénzt az adósság kifizetésére, aminek magasabb bevételhez kellett volna vezetnie?
Ugyanezt a kérdést felteheti azoknak, akik 500 milliárd dollár másodlagos jelzáloghitel-adósságot vásároltak az energiaszektortól, vagy azoknak, akik 1 billió eurónyi európai periférikus államadósságot vásároltak.
Vagy „befektetők” 4 billió dollárnyi feltörekvő piaci adósságban?
A válasz mindenhol ugyanaz lehet: nem tehetik meg!
Szinte minden fejlett gazdaság ugyanazt az utat járta be az adósságtól a nagyobb adósság felé.
„A fejlett világ 50 billió dollárral növelte adósságterhét a 21. század első nyolc évében. Ennek eredményeként a GDP-arányos adósság 260%-ról 390%-ra emelkedett.”
A háztartások megpróbálták lerázni az adósságterheket. De a kormány és a vállalkozások több hitelt vettek fel, mint valaha.
Most a GDP-arányos adósság 415%, ami további 15 billió dollárral jár. A logika, a matematika és a tapasztalat azt sugallja, hogy a túl sok az adósság – amelyet a magasabb reáljövedelmek nem támogatnak – ez omlik majd az itt élők fejére. Mikor? Ez az egyetlen kérdés, amire most nem lehet válaszolni.
Íme azonban egy áttekintés arról, hogy mire számíthatunk a következő hónapokban a fenti tények eredményeként:
A tőzsde meredeken zuhan, és végül elérheti a 3300-3800-at, mielőtt újabb elhúzódó bikapiac kezdődik.
A munkanélküliség 15%-ra vagy még magasabbra fog emelkedni, ahogy a munkaerő-állomány tovább zsugorodik, és a vállalatok a tapasztalattal rendelkezőket részesítik előnyben, nem az újonnan érkezőket.
A lakásárak ismét csökkenni fognak, akár 50%-kal…. az úgynevezett „fellendülés” a vártnál gyorsabban mérséklődik, mivel a jelzáloghitel-kamatok emelkednek, és a nem megfelelő befektetők – más néven spekulánsok – elvesztik érdeklődésüket a piac iránt.
A folytatódó demográfiai hanyatlás, a gazdasági problémák és a válság miatt sok állam és önkormányzat jövedelemhiányos lesz, különösen alacsonyabb szinten.
A hatalmas bevételi hiányokkal szembesülve az állam-háztartási hiány megnövekszik.
Az európai válság a lakásbuborék kipukkanásával csak fokozódik, az Európai Unió minden tagállamában újabb bankok dőlnek be, amelyek szintén átcsúsznak a demográfiai sziklán és rohamosan hanyatlanak, a legnagyobb meglepetés pedig Németország lesz.
A 2008-ban levont tanulságok ellenére a jelzáloghitel-társaságok és pénzintézetek alacsony kamatozású, törlesztési kötelezettség nélküli akciós kölcsönöket, kockázatosabb befektetéseket kezdtek kínálni, amelyek közvetlenül egy újabb és végleges pénzügyi válsághoz vezetnek, ezúttal mentőcsomag nélkül.
A kutatások azt sugallják, hogy ezeknek az eseményeknek a hatásai hamarosan elérik a tetőpontot. Mielőtt ez megtörténne, „a piac emelkedni fog. Sok befektető elköveti azt a hibát, hogy azt gondolja, hogy a recessziónak vége – a piacokon ismét pezseg az élet.
A fellendülő gazdaságok túlzásokat produkálnak
Minden fellendülő gazdaság termelt túlzásokat, legyen szó akár a lakástulajdonosok túlzott költekezéséről és adósságáról, amit az a tévhit okoz, hogy a lakásárak örökre emelkedni fognak – a fejlesztők túl sokat építenek, túl sok embert alkalmaznak abban a hitben, hogy piacuk örökké növekedni fog – „vagy húsz-harmincévesek, akik évente két-, három- és tízmillió dollárt keresnek, és pénzt mozgatnak a Wall Streeten”.
Minél nagyobb a konjunktúra, annál nagyobbak a túlkapások, és annál hosszabb ideig tart kizökkenteni őket a rendszerből. És ez a közel 50 éves fellendülés a leghosszabb a háború utáni gazdasági forradalom óta.
A modern történelem legnagyobb hitelbuboréka a deflációt okozza, nem pedig az inflációt, amely a láthatáron van. Ezért a defláció – nem az infláció – lesz a napirend.
A történelem azt mutatja, hogy a súlyos recesszióknak és depresszióknak három fázisa van;
Súlyos összeomlás, amint azt 2007 végétől 2009 elejéig láthattuk, amikor a Dow 55%-ot esett 14 280-ról 6 440-re.
Piaci fellendülés, amelyet a kormányzati ösztönző intézkedések eredményeként megújuló gazdasági tevékenység ösztönzött. Itt tartunk most.
És egy végső összeomlás, mélyebb depresszió és egy több évig tartó deflációs szakasz.
A legtöbben az elmúlt években tapasztaltunk valamilyen deflációt, különösen a bérek terén. Amint a hitelbuborékok a végletekig fajulnak, mindig kipukkannak és deflálódnak – ami a pénzkínálat (hitel) hirtelen megszorulását eredményezi –, amit defláció követ, amikor a hatalmas adósságokat leírják, a pénzügyi vagyon pedig eltűnik a piacok összeomlásával.
Az 1930-as években történt. Ismét megtörtént Japánban. Mert egyetlen kormány sem tudja megállítani ezt a fajta elsöprő adósságot bármiféle ösztönzéssel anélkül, hogy valutáját értéktelenné tenné.
Ami valószínűleg ezúttal is meg fog történni, mivel ez a gazdasági ciklus tovább bontakozik .
A legnagyobb ingatlanpiac utolsó fejezete
A világ hamarosan látni fogja a történelem legnagyobb ingatlanának utolsó fejezetét. A buborékok egyik klasszikus szabálya az, hogy általában legalább arra a szintre leeresztik, amelyen elkezdték – és gyakran egy kicsit lejjebb.
Ez azt jelenti, hogy „a lakásáraknak 55-65%-kal kell esniük a 2005-ös csúcsról. A lakásárak visszaeshetnek a 2000-es vagy akár az 1990-es szintre is. Ennek eredményeként a lakások fele „negatív tőkébe” kerülne – „ami ismét növeli a nemteljesítések és a lefoglalások számát”.
Ezek a gazdasági igazságok együttesen alkotják a mai gazdaságban tomboló tökéletes vihar összetevőit.
A történelem legnagyobb költekező generációja – a jómódú baby boom korosztályok – hátrahagyják a legkiválóbb költekezési éveiket… A defláció egyre inkább a domináns trend lesz, ahogy a gazdaság lassul és az adósságok szétesnek…
Ezeknek az eseményeknek a következményei egy dologhoz vezetnek: a hitelezés súlyos szigorításához – és több tíz billió hitelek és követelések leírásához. Ez kevesebb pénzt jelent a rendszerben – kevesebb kiadást – kevesebb keresletet – csökkenő árakat – és végső soron: depressziót és deflációt.
Ez a mai gazdaság realitása – és ennek valószínű útja a történelmi és empirikus adatok vizsgálata alapján.
Az emberek szerte a világon természetesnek vették, hogy a pénz egy értéktelen papír, egy teljesen őrült kollektív téveszme, amit kénytelenek vagyunk elhinni.
Több száz évvel ezelőtt az utazók elfogadták az utazási csekknek nevezett bankjegyeket, mert azt hitték, hogy az azokat kibocsátó bankoknak jó híre van. Miután ezeket a csekkeket bemutatták egy helyi banknak, a bankjegyeket helyi pénznemben küldték vissza nekik, és nem volt központi hatóság, amely hitelesítette volna őket.
De ma az emberek nem így gondolkodnak. Úgy gondolják, hogy a pénz értékének biztosításához kormányra van szükség.
A valódi pénz azonban olyan természetes tulajdonságokon alapul, mint például az, hogy önmagában értékes, tartós, osztható, egységes, hordozható, szűkös és széles körben elfogadott.
Ezek a jellemzők elengedhetetlenek ahhoz, hogy a csereeszközt tisztességes fizetési szabványként fogadják el, ami ma a központi bankok által kibocsátott valuták esetében nem mondható el.
A jegybanki valutákkal ellentétben az arany mindig is értékes volt, a mai adósságpénz pedig valaki más terhe, megbízhatatlan ígéretekkel támasztva, amelyeket végül nem lehet betartani.
Az adóssággal fedezett pénz emberiség elleni bűncselekmény. Mayer Amschel Rothschild találta fel, és azon a tényen alapul, hogy a pénz egy energiaáramlás – más néven valuta –, amely nyersanyagok, áruk, szolgáltatások és emberi munka kombinációjából jön létre.
A Rothschildok globális rabszolgamunka-rendszert fejlesztettek ki azáltal, hogy adósságpénzt bocsátottak ki magántulajdonban lévő központi bankrendszerükön keresztül, amely minden országba beszivárgott.
Mivel a pénzáramlást úgy tervezték, hogy visszacsatolják hozzájuk, ez hatalmas lehetőséget adott számukra, hogy elsőként avatkozzon be a pénzügyi és gazdasági ellenőrzésbe.
A pénzáramlás ellenőrzésével és a kormányok megvesztegetésével értéktelen adósságpénzüket egyenlővé tették az emberek energiapénzével, ami botrányos méretű csalás.
Ennek elfogadásával a Rothschild pénzváltók magukra ruházták az emberek munkájának értékes energiáját.
A semmiből teremtett , hogy az adóssággal fedezett pénzért ne vásároljunk értékeket, mert csalás. Amíg létezik az az illúzió, hogy az „adóspénznek” van értéke, és mi, bárányok, továbbra is beleegyezünk ebbe az illúzióba azzal, hogy részt veszünk benne, nem szabadulunk meg adósságrabságunkból.
Amikor az emberek felébrednek, és rájönnek, hogy a legtöbb bank nemcsak csődbe ment, hanem korrupt is, tömegesen áttérnek az aranyra, mint fizetőeszközre, ahogyan évszázadok óta tették.
A mi választásunk határozza meg a jövőt
Elérkeztünk a világtörténelem legfontosabb válaszútjához; döntéseink határozzák meg a jövő menetét.
Egyrészt a Deep State hatalmi irányítási struktúra folytatása a szabadságjogaink eltörlése felé halad, ahogy azt most láthatjuk a maszkviseléssel, a társadalmi távolságtartással és az utazási korlátozásokkal, amelyek célja morálunk leverése és jólétünk vége. lépésről lépésre.
A másik oldalon a Deep State korrupt kormányainak és politikusainak kreatív befejezése áll, ami jóléthez, szabadsághoz és barátsághoz vezet bennünket.
Ez lesz a legfontosabb kollektív döntés, amelyet jelenleg meg kell hoznunk.
Hamarosan látni fogjuk, hogy a vagyonadósság összes papír és elektronikus formája elpárolog, kiegyenlítve a versenyfeltételeket a GESARA bevezetéséhez a Quantum Financial System (QFS) néven ismert új, arany/eszközökkel támogatott monetáris rendszerrel, amely mentes minden intézményi beavatkozástól.
Ez egy teljesen új jövő lesz mindenki számára a Földön, amely az igazságra, őszinteségre, kreativitásra, barátságra és teljes szabadságra épül.
Forrás: Mira Linda Kovács