A mainstream régészet hallani sem akar arról a felfedezésről, ami az egész emberiség történelmét újraírhatná.
Vannak bizonyos rejtélyek, amelyek továbbra is ismeretlenek az emberek előtt, és nem csoda, hogy az egyiptomi Gízai-fennsík is ezen rejtélyek közé tartozik.
Mindenki számára ismert, hogy a fennsík tetején a nagy piramisok és faragott őrzőjük, a nagy szfinx áll, de kérdés, hogy mióta?
Bár a nagy piramis jelenléte mindenki számára ismert, folyamatos vita folyik arról, hogy ki építette a gízai piramisokat vagy faragta ki a szfinxet.
A kutatók és a szakértők szerint a szfinx alkotója ismeretlen az emberi civilizáció számára.
Annak ellenére, hogy a szfinx a Szahara sivatag szélén található, amely az elmúlt 5000 évben hiper-száraz régió volt, az emlékmű testén és a zárt falakon víz okozta eróziós nyomok láthatók, ami jelentős csapadékra és vízlefolyásra utalnak, mivel a szfinx testének kifaragásához az alkotóknak az alapkőzetbe kellett vágniuk. Ezenkívül a szfinx feje túlságosan kicsinek tűnik a tömegéhez képest.
A nagy piramis szerkezetét övező rejtélyek már elég régóta zavarják a kutatókat, de konkrét válaszokat egyelőre nem fedeztek fel. A piramis legérdekesebb területe a belső kialakítása.
A három kamra, amelyek közül az egyik földalatti, és a hozzájuk kapcsolódó átjárók mindennél jobban kitűnnek Gízában.
Az átjáró az úgynevezett királykamrába vezet, amely körülbelül 11 méter magasra emelkedik. Miközben a legfigyelemreméltóbb tény az, hogy egyetlen más átjárót sem építettek olyan magasra, hogy egy átlagos férfi vagy nő elférjen benne.
Egyedülálló elrendezés készült a királyi és királynői kamrához. Mindkét kamra két aknából állt, amelyek a kamra mindkét oldalán helyezkedtek el. A királyné kamrájának keleti falában egy szegélyezett fülke volt, míg a királyi kamra mennyezete öt egymásra rakott gránitlapból állt.
Egy ilyen építkezés célját azonban még nem fejtették meg.
A hivatalos elmélet szerint a piramisok sírok voltak, és Hufu király folyamatosan megváltoztatta a véleményét a temetkezési kamrát illetően, megmagyarázva ezzel a három különböző kamra szükségességét a nagy piramisban.
Ez az elmélet azonban megbukik, ha a tipikus egyiptomi temetkezési módszerekről van szó. A gízai piramisok és különösen a nagy piramis nem tartoznak az egyiptomi sírkoncepció körébe.
Az egyiptomiak hittek a túlvilágban, és ennek fontos része volt a sír. Tutanhamon király sírkamrája műalkotásokkal volt feldíszítve, és tele volt az illető holmijával.
Úgy gondolják, hogy ezt a rituálét a spirituális kapcsolat érdekében gyakorolták. Ez a folyamat megakadályozta, hogy az elhunyt energiája újra felszívódjon a természet szellemi erejébe.
Az ókori egyiptomiak azon a véleményen voltak, hogy a Ba az élő embert jelenti, a Ka pedig az emberből kiáramló energia. Az ókori mitológia e kettőt lélekként és szellemként kapcsolta össze. Az egyiptomi hiedelem másik fontos aspektusa a halhatatlanságot képviselte, az ankh-t, amelyet tarajos íbiszként ábrázoltak.
A művészetben ábrázolt Ka-t az ember tudatának és energiájának tartották, amely a közvetlen világhoz kapcsolódik. A test azon fizikai részéhez tartozik, amely kapcsolatot létesít a fizikai világgal. Valakinek a személyiségéhez köthető, amely halálakor elválik az emberi testtől és természetes módon keresi a formát.
A Ba-t azonban szárnyas emberi fejként ábrázolták, vagy néha egy emberarcú madárként a tudat halhatatlan részeként. Tehát amikor egy személy elhunyt, a holmiját a közelében tartották azzal a céllal, hogy kapcsolódjanak ehhez a világhoz. Úgy tartották, hogy az elhunyt Ka-ja könnyen egyesülhet a Ba-val, ha szoros kapcsolatban áll vagyonával.
A mumifikáció megakadályozta a holttest lebomlását, a sír pedig otthonul szolgált az elhunytak javainak. Ennek következtében a Ka megőrizte identitását a spirituális világban, és megkereshette Ba-ját, hogy elérje az ankh-t, ami végül a halottak feltámadt alakját eredményezte a birodalom határain túl.
A királyok völgyében emelt fáraósírokhoz hasonlóan a korai dinasztiák idején épült királyi sírokat is otthonosra tervezték, és ez az otthon a “Ka”-é volt. Meglepő módon, ha a gízai nagy piramisról van szó, az otthoni életnek nem találjuk meg az ilyen jellegű nyomait.
A gízai piramisok nem tartalmaznak semmilyen művészetet, ami nagyon eltér az egyiptomi hiedelmektől. A kérdés tehát az, hogy miért tekintik a gízai piramisokat a negyedik dinasztia fáraói számára épült síroknak? A válasz az, hogy a gízai piramisok egy másik fejlesztéshez kapcsolódnak, amely körülbelül tizenöt kilométerre délre található Szakkarában, ahol az egyiptomiak valóban piramis sírokat építettek.
Egy francia egyiptológus, Gaston Maspero 1881-ben megállapította, hogy az I. Pepi piramis földalatti kamrájába hieroglifákat véstek Szakarrában. A későbbi feltárások során kiderült, hogy Szakkarrában az összes piramis mindegyikében találtak feliratokat a Óbirodalom hatodik, hetedik, nyolcadik dinasztiájához kapcsolódóan.
1952-ben Samuel A. B. Mercer, a sémi nyelv professzora és egyiptológus kiadta a “A piramisok szövegei” angol fordítását egy azonos című kötetben. A könyv a temetési rituáléval kapcsolatos “kimondandó szavakat,” mágikus formulákat és vallási himnuszokat tartalmazta.
Ezenkívül imákat és kérvényeket is tartalmazott az elhunyt király nevében. Amikor a szakkarai piramisok sírként jelentek meg, a leglogikusabb következtetés az volt, hogy minden piramis sír. Ezen kívül a legészakibb gízai piramistól keletre és nyugatra két temető található, ami azt a benyomást keltette, hogy a történészek következtetése valóban igaz.
De a szakkarai piramisok jelenlegi állapota komoly problémákat rejt magában ebben a logikai összefüggésben, tekintve, hogy ezeket a piramisokat a gízai piramisok után építették.
A Dzsószer “lépcsős piramison” kívül, amely valójában nem egy igazi piramis, mindegyik rossz formában van.
A piramisok többi része, amelyek az ötödik és hatodik dinasztia idején épült kategóriába tartoznak, mára romokban hevernek, és halmokhoz hasonlítanak.
A gízai és a szakkarai piramisok közötti, könnyen megfigyelhető különbségek komoly problémát okoznak, mivel ezek a piramisok a feltételezések szerint ugyanabban a korszakban épültek. Azonban mindkét helyszín piramisainak állapota nyilvánvaló a kutatók körében. Az építési technikák és a piramisok építéséhez használt anyagok rendkívül különböztek egymástól.
Ha ez nem így lenne, akkor mindkét hely piramisai ugyanúgy kiállták volna az idő próbáját. De nem így történt, ami komoly kérdéseket vet fel.
A másik aggodalomra okot adó tény, hogy a negyedik dinasztia munkásai miért nem adták tovább építési technikáikat a negyedik dinasztiától az ötödik dinasztiáig?
A világon egyetlen piramis sem áll úgy, mint a gízai piramisok.
Ezenkívül nincs konkrét bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a piramisok valójában sírok voltak. Tehát, ha a nagy piramis nem volt sír, akkor milyen célt szolgált? A beavatási rituálé misztikus temploma volt, vagy az ország egyesítésére tervezett közmunka? Vagy valami egészen más célt szolgált?
Számos elmélet kapcsolódik hozzá, de az egyik leginkább értelmes ezek közül Christopher Dunn hipotézise, amely azt sugallja, hogy ez a piramis egy hatalmas eszköz volt, nem pedig sír.
Elmondása szerint a nagy piramis egy olyan gép volt, amely a tektonikus rezgések elektromos árammá alakításával energiát termelt. Dunn rendkívül összefüggő módon magyarázta el a piramis belsejét.
Elmagyarázta azokat a műszaki ismereteket is, amelyekre az építkezés során szükség volt. Harmadszor, készségeit és szakértelmét tekintve a gyártás és a gyáripar jó ismerője, ami alkalmassá teszi arra, hogy kifejezze gondolatait a gízai piramis építői által alkalmazott technikákról és eszközökről.
Nincs esély arra, hogy a mai építők speciális berendezések nélkül fel tudják állítani a nagy piramist, hogy megbirkózzanak a meglehetősen nehéz kőtömbökkel.
Egy ilyen csodálatos piramis építése majdnem egyenlő egy vízi gát vagy egy atomerőmű építésével. Túl sok forrásra lett volna szükség.
Nehéz köveket kellett volna megmozgatniuk, a munkásokat pedig fizetni kellett volna. A főáramú kutatók szerint a gízai piramisokat 24 év alatt állították fel, azonban a tömegüket tekintve lehetetlen ilyen pompás építményeket felállítani ilyen rövid idő alatt.
Ezért úgy gondolják, hogy a nagy piramis haszonelvű volt, és nem a negyedik dinasztia fáraóinak hiúságából készült, mivel a világ legnagyobb zárókövével rendelkezett.
Forrás: ÚjVilágtudat