Ti mit gondoltok?
Sokan hiszik, hogy az egyiptomi piramisok építői, a Nazca vonalak készítői és más helyek alkotói egy idegen civilizáció utasításait követték.
Talán azok a kezek, amelyek ezeket a helyeket készítették, valójában nem is ebből a világból származtak.
Sacsayhuamán
A Cusco régi Inka fővárosán kívül a Sacsayhuamán nevű erőd a perui Andokban fekszik.
Hatalmas kövekből építve, melyeket farigcsáltak és összeállítottak, mintha egy kirakó lenne, néhányan úgy vélik, hogy a Sacsayhuamán az egy ősi civilizáció munkája lehet, amely kis segítséget kapott csillagközi barátaitól.
Nasca vonalak
Lima-tól délkeletre, egy magas és száraz fennsíkon több mint 800 hosszú, egyenes fehér vonal húzódik a perui sivatagba, látszólag véletlenszerűen. Hozzájuk csatlakozik 300 geometriai alakzat és 70 állat alakja, köztük egy pók, majom és kolibri.
A leghosszabb vonalak egyenesen futnak mérföldeken át. A legnagyobb alakzatok majdnem 1200 lábnyira terjednek ki, és légiből nézve a legjobban láthatók.
A tudósok azt feltételezik, hogy a Nasca-rajzok akár kétezer évesek is lehetnek, és koruk, méretük, felülről való láthatóságuk és titokzatos jellegük miatt gyakran hozzák fel példaként a Földön található idegen munka egyik legjobb példájaként.
Különben hogyan tudott volna egy ősi kultúra ilyen hatalmas terveket készíteni a sivatagban anélkül, hogy repülne?
És miért?
Egyiptomi piramisok
Kairótól kívül, Gíza sivatagjában emelkednek a legismertebb egyiptomi piramisok. Több mint 4500 évvel ezelőtt épült, a Gízai piramisok monumentális sírokat jelentenek, ahol az ókori királynőket és fáraókat temették el.
De hogyan is építették ezeket az egyiptomiak?
A Nagy Piramis milliókra becsült, legalább két tonnás, precízen faragott kövekből készült. Még a mai darukkal és egyéb építőipari berendezésekkel is kihívást jelentene egy ilyen nagy piramis építése, mint a Hufu fáraóé.
Stonehenge
Egy hatalmas kőkör, néhány súlya akár 50 tonna is lehet, az angol vidéken, Salisbury városán kívül található. Stonehenge néven ismert, a neolitikus emlékmű Svájci író Erich von Däniken szerint a naprendszer modellje volt, amely egyben idegen leszállópályaként is szolgált
– hiszen másképpen hogyan kerültek volna oda ezek a hatalmas kövek, száz mérföldre eredeti kőbányájuktól?
Senki sem tudja, mi pontosan a Stonehenge jelentése, de, ahogy az összes többi helyszín esetében is, az ok nem az idegenek.
Ehelyett a tudósok bebizonyították, hogy ilyen dolgot valójában lehetséges volt létrehozni azokkal a technológiákkal, amelyek 5000 évvel ezelőtt, amikor a helyszínen az első szerkezeteket építették.
Teotihuacán
Teotihuacán, azaz az “Istenek Városa”, egy terjedelmes, 2000 éves város Mexikóban, amelyet piramis templomairól és csillagászati igazításairól ismerték meg.
A tudósok azt gyanítják, hogy évszázadokon át, többek között a Maya, Zapotec és Mixtec kultúráinak keveredése hozta létre a várost, amely több mint 100 000 embert tudott elszállásolni.
Freskóival, eszközeivel, közlekedési rendszerével és fejlett mezőgazdasági gyakorlatok bizonyítékával Teotihuacán gyakran sokkal fejlettebbnek tűnik technológiailag, mint ami lehetséges lett volna az aztékok előtti Mexikóban.
Húsvét-sziget
A moai, a Húsvét-sziget nagy kőfiguráinak körülöttük lévő rejtélyek lényegében ugyanazt a narratívát követik, mint amit a többi helyszín esetében ismertettek:
Hogy a Rapa Nui nép hogyan készítette el ezeket a figurákat több mint 1000 évvel ezelőtt?
És hogy kerültek a moai a Húsvét-szigetre?
A lávából faragott kövekből készült közel 900 emberi figura az sziget kialudt vulkánjainak oldalán helyezkedik el.
A figurák átlagosan 13 láb magasak és 14 tonnát nyomnak, és látszólag a Rano Raraku kőbányájában található lágy vulkáni tuffból faragták.