Országok közötti, több földrészt érintő atomháború is kialakulhat ebből…
Riasztó irányba haladnak a folyamatok, mindössze napok alatt elmérgesedhet a helyzet.
Komoly problémát okozhat a világnak ismét Észak-Korea.
Mint arról már korábban mi is beszámoltunk, Kim Dzsongun él és virul, ráadásul megromlott a viszonya Donald Trump elnökkel, a USA-val magával.
Eközben egyre fokozódnak különféle rakéta kísérletek tesztjei, vagyis a diktatúrán belül egyértelműen készülnek valamire.
Eközben Dél-Koreát is megfenyegették a napokban, méghozzá egy komoly katonai akcióval.
Kim Jo Dzsong az észak-koreai kormányzó Munkáspárt Központi Bizottságának első osztályvezető-helyettese, a közleményben úgy fogalmazott:
a déli szomszédnak adandó megtorló választ az ország hadseregének vezetőire bízza.
Nem sokkal korábban Kvon Dzsong Gun, az észak-koreai külügyminisztérium amerikai ügyekért felelős részlegének vezetője azt mondta, Szöulnak fel kellene hagynia az észak-koreai nukleáris leszereléssel kapcsolatos értelmetlen nyilatkozatokkal.
Hozzátette:
Észak-Korea növelni fogja katonai kapacitásait az Egyesült Államoknak az országra jelentett fenyegetése miatt.
Pénteken Ri Szon Gvon külügyminiszter a KCNA állami hírügynökség által közölt nyilatkozatában szintén leszögezte:
Washington politikája továbbra is hosszú távú fenyegetést jelent az észak-koreai államra és népére nézve.
Az észak-koreai vezető húga a héten már figyelmeztetett, hogy amennyiben nem ér véget a szórólapkampány, a katonai feszültség csökkentését célzó 2018-as egyezmény felmondása mellett Phenjan bezárhatja a Korea-közi összekötő irodát, valamint leállíthatja a Keszong határvárosban lévő közös ipari park működését.
Kim Jo Dzsong – akinek szakértők szerint döntő szava van Korea-közi ügyekben – ekkor „emberi hulladéknak, korcs kutyáknak” nevezte az aktivistákat, a phenjani Munkapárt Korea-közi ügyekért felelős osztályának szóvivője pedig komolytalannak nevezte a provokáció leállítására vonatkozó szöuli ígéreteket.
Az összekötő iroda és a keszongi ipari park a két Korea közötti békés viszony két, talán legfontosabb szimbóluma.
Észak-koreai disszidensek és más aktivisták az elmúlt hetekben apró hőlégballonok segítségével szórólapokat juttattak át Dél-Koreából a határon, amelyekben erőteljesen bírálták a phenjani rezsimet és a katasztrofális emberi jogi helyzetet.
A nagy kérdés, hogy ezek a konfliktusok meddig fajulhatnak, és pontosna mit szülhetnek.
Egyesek szerint helyi háborút, azonban mivel túlságosan globalizált a világ, ebbe gyakorlatilag mindne szereplőt belerámngatnának.
Végső soron a legrosszabb forgatókönyve szerint egy esetleges atomhabőrtű kellős közepén találná magát a világ.