Hogy hogyan került oda, és a mezőgazdasági gépnek – pláne annak kezelőjének – hogy nem sikerült észrevennie, ezt a szakember fejtette meg.
A több méter hosszú, kifejlett piton a szakember szerint, egy egész kecskét is képes könnyedén felfalni
-írta meg az Index is.
Eredetileg a FEOL.hu-n jelent meg egy igencsak érdekes hír egy felvétellel, melyre mi ndenki felkapta a fejét, nem véletlenül.
A szóban forgó hüllő nem más, mint egy afrikai sziklapiton. A földrész legnagyobb kígyójának tartják, egy kifejlett példány elérheti az 5-6 métert és a több tíz kilogrammos testsúlyt.
Egy ilyen fenevadról készült kép került fel a közösségi hálóra a minap.
A kép feltöltője szerint, a Fejér vármegyei Tordas határában kapták lencsevégre a hatalmas egyedet, egy frissen bebálázott szénakupacban, láthatóan már “post mortem” állapotban.
Hogy hogyan került oda, és a mezőgazdasági gépnek – pláne annak kezelőjének –
hogyan sikerült a “csepp” egyedet “bebálázni”, arról fogalmunk sincs, de azonnal megkerestük Both Zoltán vadállatbefogót, hallott-e az esetről?
Kérdésem alig hangzott el, máris nevetve közbevágott: – Ó, a szénabálás piton? Igen, hozzám is eljutott a fotó még a hétvégén.
Mint kiderült, a képen valóban egy körülbelül négy-öt méteres, Afrikában őshonos sziklapiton látható, a mintázata alapján.
A szakember szerint, ekkora kígyó még az állatkertekben sincs Magyarországon, ott a legnagyobb is esetleg négy méter lehet.
Ez tehát szinte 100% hogy kamu felvétel, vagy ha igazi, akkor nem Tordas közelében készült a szakember szerint.
Egy ilyen kígyó 30 kilogramm fölött van. Both Zoltán még az 1 százalék esélyt is soknak találja, hogy valaki a hatalmas kígyót a település határába cipelte.
Azt mondja, hasonló képek rengetegszer jönnek vele szembe az interneten, ez a fotó már legalább nyolc éve terjed a világhálón.
– Kicsi a valószínűsége annak, hogy a képnek van valóság alapja – mondja a vadállatbefogó – hogy nem jelentette senki és egy ekkora kígyót nem vesz észre senki, ott a szalmabálában, azt kizártnak tartom.
A sziklapiton törvény szerint, az emberi életre veszélyes állatok közé van sorolva, tartásához veszélyes állattartási engedély szükséges.
Ezt általában magánszemélyek csak akkor kaphatják meg, ha van szakirányú végzettségük.
A törvény kitér arra is, hogy mekkora helyen kell tartani, ami minimum az állat testhosszának a kétszerese kell, hogy legyen.