Itt az ideje újraírni az eddig ismert történelmet és mindazt,a mit a múltukról tudunk?
Egy elveszett világra bukkanhattak szakértők az Appalache-hegységben Észak-Amerikában.
Az első gyűrődései még 480 millió éve képződtek, majd 300–350 millió éve tovább folytatódott a kiemelkedése.
Itt létezhetett egy kontinens, egy a hegységhez tartozó sziget, melyre eléeinte semmiféle biz onyíték nem volt, aztán később a geológusok feldfedezték a nyomait.
Ez a mai Észak-Amerika keleti részén helyezkedett el.
A kontinenst 30–40 millió éven keresztül a tenger osztotta ketté, vagyis maga Appalachia is ennyi ideig létezett.
Itt bukkantak olyna ismeretlen élőlényekre, amik miatt a tankönyveket is lehet hogy újra kell írni.
Az elkülönülése azzal járt, hogy teljesen egyedi növény- és állatvilága alakult ki.
Másképpen fejlődtek az őshüllők, mint a túloldalon a tirannoszauruszok, hadrosauridák (vagyis kacsacsőrű dinók), illetve a Ceratopsia csoportba tartozó őslények, így ma ez a terület valóságos kincsesbánya a szakemberek számára.
Az elveszett kontinens nagyjából 66 millió éve szűnt meg, Észak-Amerika akkor kezdett összeállni a ma ismert formájába.
Miközben a nyugati részt alaposan feltérképezték az őslénykutatók, sőt Hollywoodot is megihlette (Jurassic Park), addig a hajdani Appalachia leleteit jó ideig félresöpörték.
A Kanada északi részétől a mai Alabamáig húzódó Appalachia szigete egészen más képet mutatott több tízmillió éve, mint a nyugati rész.
Olyan csodák szaladgáltak rajta, mint a kacsacsőrű Eotrachodon orientalis, a karmaival mindent széttépni képes Dryptosaurus aquilunguis, vagy a két lábon járó Appalachiosaurus.
A legnagyobb problémát a modern kor kutatói számára az jelenti, hogy az egykori sziget területe ma már sűrű növényzettel borított, sokszor nehezen megközelíthető, és a nedves időjárási körülmények sem segítik a munkájukat.
Abban azonban szinte mindenki egyetért, hogy eddig ismeretlen fajok és egyéb élőlények történelmet újraíró maradványai lehetnek a mélyben a felszín alatt.