Véget érhet a rák kora? Még az áttéteket is gyógyíthatja az új ellenszer.
James Spicer preofsszor forradlamai rák ellenszert jelentette be.
Köszöbön van egy olyan korszak, ahol a rák már tényleg gyógyítható és nem lesz több a betegség, mint egy átlagos vagy középsúlyos megfázás – vélik a szakemberek.
Most egy olyan eljárásról adtak közre információkat a sajtónak, mely életmentő lehet rengeteg rákbeteg számára.
2022-ben 70 ezer magyar betegnél diagnosztizáltak daganatos betegséget, és az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet főigazgatójának korábbi elmondása szerint a tüdőrák a leggyakoribb daganattípus.
Évente 9 ezer ember betegszik meg tüdőrákkal Magyarországon, és 8 ezren meg is halnak benne, így a rák ezen fajtája ellen lenne a legégetőbb szükség az ellenszer feltalálására.
” A jelenlegi új gyógyszerek viszont lehetővé teszik, hogy még azok a betegek is, akiknél a rák szétterjedt a szervezetben, további tíz, sőt 15 évig éljenek”
-jelentette ki James Spicer professzor.
Az információk szerint kifejlesztettek egy injekciót, ami segít az immunrendszernek felfedezni és elpusztítani a rejtett rákos sejteket a szervezetben.
A kaliforniai Stanford Egyetem kutatói felfedezték, hogy az injekció kemoterápiával együtt történő alkalmazásával a műtét előtti három hónapban, majd azt követően egy évig jelentősen csökkenthető a korai stádiumú tüdőrák visszatérésének kockázata.
“Az általunk megfigyelt adatok azt mutatják, ha valaki ebben a kezelésben részesül, feleakkora a valószínűsége annak, hogy a rák visszatér a szervezetében.
Ez rendkívül jó hír azoknak a betegeknek, akik ennek köszönhetően sokkal tovább élhetnek“
– fejtette ki a professzor.
Nem csodaszerről van szó jelenkeg tehát, viszont nagyon közel vannak a tudósok ahhoz, hogy ebből egy áltlaánosan bevett ruitnkezelést csiszoljanak ki.
Akár többféle ráktípusra.
konferencián az előbbi mellett két másik gyógymódot is bemutattak.
Ezek egyike egy immunerősítő gyógyszer, amit az AstraZeneca cég készített, és jelentősen javítja azon nem kissejtes tüdőrákkal küzdő betegek túlélési esélyeit, akik az EGFR genetikai mutációval rendelkeznek.
A másik ellenszer pedig képes áthatolni a daganatokon, és belülről támadja meg a rákos sejteket, elkerülve az egészséges szövetek károsodását, így az orvosok nagyobb dózist is beadhatnak belőle a mellékhatások súlyosbodása nélkül.