Óriási bejelentések jöhetnek: megtalálhatták az idegen civilizációk első maradványait.
Június 14-én útnak indult, és már javában folyik az a tudományos expedíció, amely igyekszik felkutatni azt a csillagközi térből, azaz a Naprendszerünkön túlról érkezett objektumot (IM1),
ami a 2014-ben Pápua Új-Guinea partjai közelében, a Manus-szigetnél a Csendes-óceánba hullott.
Ez az a tárgy, amiről az expedíció vezetője, a világhírű harvardi fizikus, Avi Loeb azt feltételezi, hogy akár mesterséges tárgy (egy idegen civilizáció szondája) is lehet.
A feltételezések szerint az ominózus objektum acél keménységű volt.
Ezért a kutatócsapat egy mélytengeri, mágnesekkel, kamerákkal és reflektorokkal felszerelt eszközzel igyekeznek a darabjait begyűjteni (egy 10 kilométerszer 10 kilométeres területen).
És az is lehet, hogy már találtak is valamit.
Legalábbis Loeb a Motherboardnak elmondta, hogy nemrég az expedíció eddigi legnagyobb áttörését érték el azzal, hogy a tengerfenékről vulkáni hamuban elrejtett mikroszkopikus mágneses gömböket fedeztek fel.
Ilyeneket:
A gömbök eredete egyelőre nem ismert, de az egyik ilyen apró objektum összetételének első elemzése kimutatta, hogy nagyrészt vasból áll.
Nyomokban magnéziumot és titánt is tartalmaz, nikkelt azonban nem.
Loeb kijelentette:
„ez a kombináció eltér az ember alkotta ötvözetektől, az ismert aszteroidáktól és az ismert asztrofizikai forrásoktól”
A csapat acélszilánkokat és egy furcsa mangán-platina drótot is talált, de a szakértők szerint azok eredetének meghatározásához több időre és kutatásra lesz szükség – bár az expedíciós hajó, a Silver Star rendelkezik az előzetes mintaelemzéshez szükséges műszerekkel,
sokkal pontosabb és kifinomultabb laboratóriumi berendezésekkel kellene megvizsgálni a talált dolgokat, hogy pontosabb információt lehessen róluk kapni.