Bill Gates évek óta szajkózza egy brutális világjárvány veszélyét.
A 2020-as koronavírus kirobbanása után pedig azt nyilatkozta, hogy akár éveken belül jöhet egy sokkal halálosabb.. .
Hát úgy tűnik, hogy megérkezett!
Létezik egy kórokozó, mely legyőzheti bizonyos értelemben a koronavírust. A gond az, hogy ezzel együtt az emberiséget is elsöpörhetné a Földről…
Nagyon komoly bajban lehet az emberiség, ha ez a kórokozó elterjed, ugyanis jelenleg nincs ismert és működöt, bevett kezelés rá, mivel ellenáll valamennyi létező antibiotikumnak.
Gyorsan terjed, már közel egy tucat országban megjelent, ráadásul 60-70%-os halálozási aránnyal rendelkezik.
Még ijesztőbb az, hogy ez nem csak az idősekre és krónikus betegekre veszélyes, hanem gyakorlatilag mindenkire.
Fiatalra, idősre, gyerekre, felnőttre… A modern idők pestisévé is válhat akár, ha WHO nem követi fokozott figyelemmel.
A baj nagyságát jelzi az is, hogy az Egészségügyi Világszervezet nyomon követi, mert potenciálisan világjárványt képes okozni, és valószínűsíthető, hogy fog is.
Talán egy éven belül, talán 3 év múlva, ahogyan Bill Gates is aggódva kijelentette már több interjújában…
A Candida Auris 2009-ben bukkant fele lőször, szinte a semmiből.
Az eredetére azóta sincs egyértelmű magyarázat, így felmerült már az is, hogy talán egyfajta “laborszökevény”, vagy biológiai fegyverkísérlet mellékterméke.
De ez persze csak egy hipotézis, mivel nincs természetes forrása, amit felfedeztek volna a tudósok – egyelőre.
Egy élesztőgomba, amely normál körülmények között ártalmatlan, a bőrön és a nyálkahártyán található meg.
Az elmúlt időszakban azonban Nagy-Britanniában, Spanyolországban, Indiában, Venezuelában és az Egyesült Államokban felbukkant több gyógyszerrezisztens törzse is, amiket már korántsem a békés természet jellemez.
SZÓ SZERINT A SEMMIBŐL TŰNTEK FEL, A SZAKÉRTŐK SEM TUDJÁK MEGMONDANI HONNAN ÉRKEZTEK.
A C. auris főleg azokat veszélyezteti, akiknek eleve gyengébb az immunrendszere, vagyis a fiatalokat, az időseket és a betegeket. A kezdeti tünetek közé tartozik a láz, a fáradtság és az erős fájdalom.
A kór akár halálos is lehet, ha az élesztő bekerül a véráramba, és eljut az agyba, valamint a szívbe.
Az eltérő földrészeken pusztító gyógyszerrezisztens C. auris törzsek genetikailag különböznek egymástól. Ez azt jelenti, hogy maga a rezisztencia egymástól függetlenül, de egy időben alakult ki a világ különböző pontjain.
Hogy mitől szaporodtak meg az ellenálló törzsek, egyelőre nem tudni, szakértők a mezőgazdaságban használt gombaölők gyakori használatát sejtik a háttérben másik magyarázatként.
Hasonló figyelhető meg az úgynevezett szuperbaktériumoknál, amiknek az elterjedését az állattenyésztésben alkalmazott antibiotikumok katalizálják.
A tudósok már most folyamatosan monitorozzák a C. auris genetikai változásait, hogy megállíthassák a fertőzés terjedését.