Szlovéniába is egy beoltott személy hurcolt a be.
Itt van minden, amit tudni kell erről a variációról, amit hazánkban is izoláltak már.
Nagyon nagy a baj, mert amellett, hogy beindult a harmadik hullám, többfajta új mutáns is terjedni kezdett már a hazai lakosság körében is.
Az egyik legaggasztóbb az egyértelműen a dél-afrikai mutáns mely képes kijátszani a szervezet antitestjeit.
Ezt pedig védettnek számító, azaz oltott emberek esetén is megteszi, amivel alapjaiban rúghatja fel a hazai oltásprogramot is, erről maga Müller Cecília is csak annyit mondott, hogy terítéken van az oltásprogram teljes megváltoztatása is.
Szlovéniában is kimutatták a dél-afrikai koronavírus-variánsát egy korábban már beoltott, Afrikából hazatérő személynél.
Ez is azt bizonyítja, hogy itt bizony komoly gondok lehetek még, beoltottság ide, vagy oda…
A tárcavezető egyúttal mindenkit felszólított arra, hogy ne utazzon külföldre, mert számos országban rosszabb a járvány helyzet, mint Szlovéniában, ideértve az új, fertőzőbb koronavírus-változatok magasabb arányát.
Magyarország is elképzelhető, hogy szigorításokat fog bevezetni, legalábbis ami a külföldi utazásokat és a határátlépést illeti.
Egyelőre nem tudni olyan betegről, aki a dél-afrikai mutáns miatt halt volna meg, de ez csak idő kérdése.
Borzalmas küzdelmek, nem tudni, ki hogyan reagál.
Péter Ádám – aki az első hullám óta vesz részt az intenzív osztályra kerülő koronavírusos betegek ellátásában – az M1 stábjának meg is mutatta, hol látják el a súlyos állapotba került fertőzötteket.
Elmondta, hogy valaki már megbetegedésének első napjaiban az intenzív osztályra kerül, de olyanok is vannak, akiknél a hetedik nap környékén lép fel olyan állapotromlás, amely miatt intenzív osztályra kerülnek.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a koronavírus elsődlegesen a tüdőt érinti, de a vese, a szív működésében is problémát okozhat.
“Ez a vírus minden szervre hat”
– szögezte le Péter Ádám, aki azt is kiemelte: az orvosok számára is megdöbbentő, milyen nagy arányú halálozást okoz a koronavírus.