A jövőben a mesterséges intelligencia megkérdőjelezheti az emberiség védelmét, vagy egyáltalán a jelenlétének jogát a Földön.
A mesterséges intelligencia lesz az, ami az emberiség jövőjét alapvetően fenyegeti majd?
Ahogyan mi ma már a dinoszauruszokra tekintünk, úgy fog majd a mesterséges intelligencia által alkotott “faj”, vagy rendszer, civilizáció, nevezzük akárhogy tekinteni az emberre majd a jövőben.
Az OpenAI mesterséges intelligenciával ellátott chatbotját, a ChatGPT-t több tudományos és társadalmi-gazdasági témában is letesztelték. Az emberi civilizációra veszélyt jelentő tényezők között a nagyméretű nyelvi modell megemlítette a mesterséges intelligencia által okozott veszélyeket is.
Egyrészt, ha a MI-t rosszindulatú célokra használják, akkor komoly károkat okozhat az emberi életekben és az infrastruktúrában. Például,
egy rosszindulatú számítógépes program elterjesztheti a vírusokat, vagy megtámadhatja egy ország kritikus infrastruktúráját.
Másrészt, a MI-t használva automatizált rendszerek munkahelyeket veszélyeztethetnek, mivel felválthatják azokat, ami társadalmi problémákhoz vezethet, mint például az egyenlőtlenség, a munkanélküliség.
ChatGPT-t, mint minden mesterséges intelligencia rendszert, lehet rossz célokra használni, ami veszélyeket jelenthet.
A jövőben a mesterséges intelligencia megkérdőjelezheti az emberiség védelmét, vagy egyáltalán a jelenlétének jogát a Földön.
Valahogy úgy is bekövetkezhet ez, ahogy például a Bosszúállók: Ultron korában láthattuk.
A rendszer egyszerűen túl kártékonynak és haszontalannak kezdi majd gondolni az emberiséget, majd módszeresen veszi át a hatalmat felettünk.
A fennmaradó, vele kooperálni képes, részben már az ő “fajához tartozó” emberiséget akik robot testbe zárva örök életet nyernek pedig megtartja, így egy “új ember” faj jöhet létre, ami már sokkal inkább robot, mint ember.
Az Oxfordi Egyetem és a Google mesterséges intelligenciával foglalkozó DeepMind részlegének kutatói is azt állítják, hogy a mesterséges intelligencia fejlett formái veszélyesek az emberi életre.
Az M.I. jelenléte ugyanis minimum egy egzisztenciális katasztrófát idézhet elő.
Az informatikusok most azzal érveltek, hogy a fejlett mesterséges intelligencia fenyegetést jelent az emberiségre: egy egzisztenciális katasztrófa nem csak lehetséges, hanem valószínű
– írta Michael Cohen társszerző a Twitteren.