A magyar piramisok sokkal régebbiek, mint az Egyiptomban épített változatok és döbbenetes dolgokat árulnak el a múltról.
Van-e Magyarországon piramis?
A válaszról sokáig azt gondoltuk, hogy nem.
Pedig ennél nagyobbat nem is tévedhettünk volna.
És itt nem csak a Pilis piramisairól van szó, melyek állítólag a földfelszín alá vannak rejtve, titkos járatokkal, melyeket egykor a Pálos-rend alakított ki.
A Pálos-rendről bővebben már itt is írtunk.
Állítólag a Pilisben található terület a rejtélyes piramisokkal együtt egy szakrális csomópontként szolgált és szolgál mind a mai napig.
De hazánkban mindemellett vannak még kézzelfoghatóbb, valódi piramisok is, melyeket a régészek is ténylegesen és hivatalosan elismernek.
Erre a kérdésre a válasz szerteágazó lehet, hiszen, mint arról korábban írtunk is, a kunhalmokat is piramisokként tartják számon.
Ezek közül sok még az egyiptomi piramisoknál is régebbi, a Kárpát-medence alföldi területein láthatjuk őket szétszórva, és szinten temetkezési célzattal építették ezeket.
A titokzatos és különleges halmok száma folyamatos pusztulásuk ellenére is még mindig több ezerre tehető hazánkban.
Ám van még egy másik piramis is.
Ez Magyarország egyetlen kőpiramisa, és Fejér vármegyében található, méghozzá közel Székesfehérvárhoz.
Pontosan Iszkaszentgyörgyön található, a Piramita-hegy tetején.
A hegy tetejéről amúgy szenzációs panoráma nyílik a környező tájra, a legendák szerint pedig egy tragikus szerelemnek állít emléket az alkotás, amely egyedülálló a maga nemében.
A Google Maps-en is feltűntetik.
A piramis története amúgy a 19. század végén kezdődött, szóval nem egy ősi alkotásról van szó.