Londonban egyre kaotikusabb a helyzet, gyakorlatilag bedőlt a betegellátás… A brit királyi család oszlopos tagja is megszólalt az ügyben.
Súlyos a helyzet, egészségügyi dolgozók szerint egyenesen „hadiállapot” uralkodik.
A londoni daganatos betegeknek lehet, hogy hónapokat kell várniuk a műtétekre, mert a kórházak egyelőre a koronavírusos tömegekkel próbálnak megküzdeni.
A brit egészségügyi szolgálat drasztikus lépést fontolgat. Megszüntethetik a sürgősségi ellátást a fővárosi kórházakban, mivel az intenzív osztályok teljesen tele vannak a covidos betegekkel – írja a Metro.
Az egészségügyi szolgálat egyik vezetője azt mondta:
„Ezeknél a műtéteknél nagyon fontos, hogy négy héten belül elvégezzék őket, ha későbbre tolódnak, akkor már nem biztos, hogy annyira hatásosak. Az operáció késleltetése ugyanis a daganatok növekedéséhez, vagy terjedéséhez vezethet.”
Sir David Sloman, a szervezet londoni regionális igazgatója szerint azonban nincs vészhelyzet.
„A londoni kórházak továbbra is képesek a sürgős daganatos esetek ellátására és a műtétek elvégzésére. Egyelőre nem törlik ezeket az operációkat.”
Az Egyesült Királyságban az elmúlt napokban rekordszámú esetet regisztráltak a világjárvány kitörése óta. Tegnap 57 725 pozitív teszt lett, és 445 koronavírusos vesztette életét.
A gyorsabban terjedő mutáns koronavírus miatt az esetszámok rohamosan nőnek. Ez olyan terhet ró a kórházakra, amelynek következtében veszélybe került a sürgősségi ellátás az ország egész területén.
A sürgősségi osztályokon dolgozó egészségügyi szakemberek már figyelmeztettek, hogy “hadiállapot” uralkodik az osztályaikon a covidos betegek tömegei miatt.
Eközben a walesi herceg arra figyelmeztetett, hogy ha nem kezelik a sürgős rákos eseteket, az tömeges kétségbeesést és csalódottságot okozhat.
Károly herceg a Macmillan Rákosokért Alapítvány párfogójaként a Daily Telegraph számára írt cikkében úgy fogalmaz, hogy a jótékonysági szervezet elveszítette adománygyűjtő jövedelmének egyharmadát.
Azt írta:
„Sok esetben a járvány miatt a nehézségek krízishelyzetté váltak. Az eddigi elszigeteltségből teljes szétválás lett és akinél a kezelést, a műtétet is lemondták, azokon a betegeken teljesen eluralkodott a kétségbeesés.”
“Az alapítvány becslései szerint az elmúlt időszakban az egészségügyi ellátórendszer leterheltsége miatt körülbelül 50 ezer diagnosztizálatlan rákbeteg lehet az országban.
Csak Angliában 2020 márciusa és augusztusa között 30 ezerrel kevesebb ember kezdhette meg első rákkezelését, az előző évhez képest”
-tette hozzá a herceg.
A daganatos betegek várólistája az elmúlt 7 hónapban kétszer olyan hosszú lett, mint korábban volt.
Ezért a jótékonysági szervezet mindinkább a rákellenes szolgáltatások fokozását és védelmét szorgalmazza, hogy a daganatos páciensek ugyanazt a minőségű és intenzitású ellátást kaphassák, amit a pandémia előtt.